01 Ocak 2001, Pazartesi

Hopa olayları vali ve emniyet müdürünü istifa ettirdi

Dün Hopa'da Başbakan Erdoğan'ın mitingi ardından çıkan olaylar nedeniyle Artvin Valisi Mustafa Yemlihanoğlu ve Emniyet Müdürü Muhsin Arman istifa etti. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı Rize'de yaptığı açıklamada, güvenlik zafiyeti olduğunu söylemiş bu sözler istifa baskısı olarak değerlendirilmişti.

Hopa'da Başbakan Erdoğan'ın mitingi ardından çıkan olaylar nedeniyle Artvin Valisi Mustafa Yemlihanoğlu ve Emniyet Müdürü Muhsin Arman istifa etti. Vali Yermlihanoğlu istifasının ardından yaptığı açıklamada, "Soruşturmanın selameti açısından ayrılmam gerekirdi diye düşündüm" dedi.

Mitingten önce ve sonra çıkan olaylarda polisin biber gazı ile müdahalesi sonucu emekli öğretmen Metin Lokumcu ölmüş, çok sayıda kişi yaralanmış, Başbakan Erdoğan'ın içinde bulunduğu otobüsteki bir güvenlik görevlisi düşerek yaralanmıştı.
FATURA KESİLDİ!

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı olaylarla ilgili Rize'de yaptığı açıklamada, güvenlik zafiyeti olduğunu söylemiş ve ardından baskı altında oldukları ileri sürülen Vali Yemlihalioğlu ve Emniyet Müdürü Armağan'ın istifa edecekleri yayılmıştı.

Artvin Emniyet Müdürü Muhsin Arman'ın yerine Hüsrev Salmaner atandı.

ANKARA-EmekDunyasi.Net

 

Bağlantılı Haberler