30 Temmuz 2011, Cumartesi

Bir gül daha gitti

Kadın cinayetleri hız kesmeden devam ediyor. Devlet kadın cinayetlerine yönelik önlem almayı düşüneduruken Van'da Gülfiye Erol eşi tarafından vahşice öldürüldü.

Yüniplik Mahallesi'nde oturan Abdulbari Erol isimli kişi dün gece eşi Gülfiye Erol'u(28) yattıktan sonra önce boğazını bıçakla kesti, sonra bıçaklayarak öldürdü.

Mahalle sakinlerin verdiği bilgilere göre, Erol'un iki gün öncede eşine şiddet uyguladı. Gülfiye Erol komşuların yardımıyla eşinden kaçarak babasının evine sığındı. İki gün baba evinde kalan Gülfiye Erol'u eşi, dün akşam tekrar evine getirdi. Eşini eve getiren Erol, gecenin geç saatlerinde eşi 3 çocuğuyla birlikte yattığı sırada önce bıçakla boğazını kesti, sonra bıçak darbeleriyle öldürdü.

HALK LİNÇ ETMEK İSTEDİ

Eşini öldürdükten sonra kapıya çıkan Abdulbari Erol, önce tekbir getirdikten sonra "Bir şehidim oldu" diye slogan attı. Olayın duyulması üzerine toplanan mahalle sakinleri Erol'u linç etmek istedi. Mahalleye gelen çevik kuvvet ekipleri Erol'u linçten kurtararak, gözaltına aldı. Erol'un gözaltına alınmasından sonra İpek Yolu Devlet Hastanesi'nde otopsi işlemleri yapılan Erol'un cenazesi daha sonra sabaha doğru ailesi ve mahalle sakinleri tarafından Yüniplik Mahallesi Mezarlığı'na götürerek toprağa verdi.

Daha önce dekor işlerinde çalışan Erol'un son 6 yıldır kentte cemaat çalışmalarına katıldığı ve özelikle kent merkezinde bulunan cemaat evlerinde eğitim gördüğü iddia edildi. Cemaat evlerine takıldıktan sonra sürekli eşi Gülfiye Erol'a baskı yaptığı belirtilen Erol'un dana öncede de eşini birkaç kez öldürmeye çalıştığı belirtildi. Vahşice öldürülen Gülfiye Erol'un ise evde fazla çıkmadığı, sadece mahallede BDP tarafından yapılan etkinlik ve şölenlere bazen katıldığı öğrenildi.

İSTANBUL-EmekDunyasiNet/DİHA

Anahtar Sözcükler