21 Eylül 2011, Çarşamba

BDP'den saldırılara kınama

Barış ve Demokrasi Partisi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ile Selahattin Demirtaş, dün Ankara ve Siirt'te yaşanan saldırıları kınayarak, "yapanların ve yaptıranların açığa çıkartılmasını" istedi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eşbaşkanları Gültan Kışanak ile Selahattin Demirtaş, dün Ankara ve Siirt'te yaşanan saldırıları yazılı bir açıklamayla kınadı.

Saldırılarda yaşamlarını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileyen Kışanak ile Demirtaş, açıklamalarında şu ifadelede yer verdi: "Yaşam hakkına yönelik bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Her iki olayı yapan ve yaptıranlar bir an önce açığa çıkarılmalıdır. Hiç bir soru işaretine yer bırakmayacak şekilde sağlıklı bir soruştuma yürükülmeli ve tüm bilgiler kamuoyu ile paylaşılmalıdır.

Ne yazık ki dün Ankara'da meydana gelen patlamadan sonra hütümet ve devlet kurumlarının sergilediği tutum, yaptıkları çelişkili, gayri ciddi açıklamalar, hükümetin böyle bir kapasitesinin veya niyetinin olmadığını da göstermiştir.

İçişleri bakanı İdris Naim Şahinin tutarsız açıklamaları ve olayda yaşamını yitirten yurttaşlarımız için kullandığı dil, kamuoyunu hayrete düşürmüştür.

Barış ve Demokrasi Partisi olarak tüm kamuoyu ile üzüntülerimizi paylaşıyor, bu tür olayların yaşanmaması ve ülkemizde barışın ve demokrasinin egemen olması için, yılmadan mücadele edeceğimizi belirtiyoruz."

ANKARA-EmekDunyasi.Net