11 Eylül 2010, Cumartesi

ÖSYM yaptığı rezaletin hesabını versin!

KPSS mağduru öğretmen adayları Bayram günü de seslerini duyurmaya çalıştı. Galatasaray Lisesi önünde yapılan eylemde sınavın iptal edilmemesini isteyen öğretmen adayları ÖSYM ve YÖK'e olan tepkilerini dile getirdi.

KPSS'deki kopya skandalının ardından mağdur olan ve internet ortamında bir araya gelerek kendilerine 'Bizi de duy' isimli hareket üyesi öğretmen adayları, Galatasaray Lisesi önünde toplanarak eylem yaptı.  'Bayramı zehir ettiniz', 'KPSS'yi iptal demek emekçileri yazık etmektir', 'İptal çözüm değil, bu son sözüm değil', 'Türkiye memuruna sahip çık', 'Kopya değil alın teri', 'İptale hayır adalete evet', 'Mağdur etme memur et', 'Atamalar durdu, psikolojiler teker teker bozuldu' yazılı dövizler taşıdı.

"Bayram gelmiş neyime aman aman garibem, kan doluyor yüreğime" diye türkü söyleyen öğretmen adayları ÖSYM ve YÖK'ten mağduriyetlerinin giderilmesi için somut adım atılması çağrısında bulundu.

"TÜM SINAVLAR ŞAİBELİ"

Grup adına basın açıklamasını KPSS'de 90 puan alan Marmara Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunu İnan Sormer yaptı. Sormer, ÖSYM'nin hatasının başarılı adaylara fatura edilmek istendiğini söyledi. Sormer, "Bu sınavın iptal edilmesi; kopya skandalını unutturmaya çalışanların ekmeğine yağ sürmekten, kendisine fırsat bilmiş menfaatperest iptal çığırtkanlarını sevindirmekten ve başarıyı cezalandırmaktan ne işe yarar? Kimin işine yarar?" diye sordu.

Sormer, yıllardır yapılan bütün sınavların şaibeli olduğunu belirtti, "ÖSYM, sadece 2010 KPSS ile sınırlı olmayan, senelerdir süregetirdiği rezaletin hesabını versin. Sadece 2010 KPSS'yi hedef seçen, bundan çıkar uman çevreler bizim mağduriyetimizi kendi kirli niyetlerine maske yapmasın" dedi.

Eyleme küçük çocuğu ile katılan öğretmen adayı Şahcihan Kınayer de, sınavdan 86 puan aldığını ve sınava hazırlanabilmek için işini bırakıp çocuğunu babaannesine bırakarak uzun süre çalıştığını söyledi. Kınayer, sınavın iptal edilmemesini istedi.

Eylemde 'Gece gündüz çalıştık, hak ettik aldık', 'Sınava giremez, o şimdi asker', 'Atanmak hakkımız söke söke alırız', 'KPSS iptal edilemez' sloganları atıldı.

(EmekDunyasi.Net)

İstanbul -

Bağlantılı Haberler