17 Eylül 2010, Cuma

KPSS mağdurlarından ÖSYM'ye tepki

KPSS sınavının ardından bir yandan kopya iddiasına yönelik operasyonlar, bir yandan mağdurların tepkisi devam ediyor. Hemen hemen her gün yapılan eylemlerden biri bugün İstanbul'da Haldun Taner Tiyatrosu'nun önünde gerçekleştirildi.

İnternette sosyal paylaşım sitesinde kurulan ''KPSS kopya skandalı'' sitesinde bir araya gelerek örgütlenen KPSS mağdurları Haldun Taner Tiyatrosu önünde bir araya geldi. "Kopyayla Parayla Seçme Sınavı'', ''Ünal Yarımağan istifa'', ''KPSS tümden iptal edilsin'' yazılı dövizler taşıyan grup ''Hırsız meslektaş istemiyoruz", ''Ücretli köle olmayacağız'' şeklinde slogan attı.

Kitle adına açıklama yapan Nazike Şener, KPSS'deki hırsızlığın sistemin kendisinden kaynaklı olduğunu söyledi. Şener, "800 bin kişinin girdiği KPSS sınavında soruların çalındığı artık tüm yetkililer tarafından kabul edilmiştir. Ancak anlaşılması güç bir şekilde bu yetkili merciler sınavın tamamını değil de yalnızca 3 bin kopyacının sınavının iptal edilmesini telaffuz etmektedirler. Tespit ettikleri 3 bin kopyacı buzdağının görünen kısmıdır. Tespit edilemeyen kopyacılar istedikleri kurumlara ellerini sallaya sallaya atanacaklar kimisi öğretmen olacak kimisi memur" şeklinde konuştu. Sınavın iptal edilmesi konusunun yüksek puan alanlarla düşük puan alanlar arasında değil kopya çekenlerle kopya çekmeyenler arasında olduğunu belirten Şener, "Kopyacıların devletin çeşitli kademelerine yerleşmesini engellemenin, kamu vicdanını rahatlatmanın, insanların hukuka olan güvenini sarsmamanın tek yolu sınavların tamamen iptal edilmesidir" dedi.

Açıklamanın ardından sloganlar atan KPSS mağdurları, mücadeleye devam edeceklerini söyleyerek eylemlerini bitirdiler.

(EmekDunyasi.Net)

İstanbul -

Bağlantılı Haberler