10 Ağustos 2012, Cuma

Tekstil patronundan işçilere tehdit

TEXİM Tekstilde, 4 gündür direnişte olan TEKSİF Sendikası üyesi işçilerle görüşen işveren "Direnişi bitirin. Aksi halde bende sizi mahkemeye veririm. Üretimi engellediğiniz için hakkınızda maddi manevi tazminat davası açarım" diye tehdit etti.

TEXİM Tekstilde sendikalı oldukları için işten çıkarılan TEKSİF üyesi Triko işçileri fabrikanın önünde başlattıkları direnişin 4. gününde. Patronla görüşen işçiler tehdit edildi.

TEXİM'de, iş yükünü arttırılmasına karşı çıkan 35 işçi, patron tarafından işten çıkarılmıştı. Fabrika önünde direnen işçiler, direnişlerinin 4. gününde patron ile görüştü.

İşçiler, TEXSİM patronun "Sorunu aramızda çözelim, mahkemeyi karıştırmayalım. Çalışma şartlarını kabul ediyorsanız gelin çalışın, etmiyorsanız yasal haklarınız ne ise tazminatınızla birlikte vereyim direnişinizi bitirin. Aksi halde bende sizi mahkemeye veririm. Üretimi engellediğiniz için hakkınızda maddi manevi tazminat davası açarım" diye tehdit ettiğini bildirdi.

Patronun hiçbir dayatmasını kabul etmeyeceklerini kaydeden işçiler, tüm talepleri kabul edilene, işe göri dönene kadar direnişlerini sürdüreceklerini belirttiler.

ETHA