18 Eylül 2010, Cumartesi

AYÖP: KPSS kalksın

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP), Ankara'da düzenlediği eylemle KPSS sisteminin hemen kaldırılması gerektiğini vurgulayarak adil bir eğitim sistemi istedi.

AYÖP üyeleri, Yüksel Caddesi'nde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. “Öğretmenler işsiz, okullar öğretmensiz” pankartının açıldığı açıklamada, “Nimet istifa”, “ KPSS ne ayak yandaşa kıyak”, “ Ücretli köle olmayacağız” dövizleri taşınarak benzer içerikli sloganlar atıldı.

AYÖP Ankara Sorumlusu Ömer Aybakış, hayatlarının KPSS ile ölçüldüğünü ve bu durumun umut ve beklentilerini yıktığını belirterek, artık öğretmenlik yapmak istediklerini belirtti. Ataması yapılmayan öğretmenlerin artık öğrencilerine kavuşmak istediğini ifade eden Aybakış, "Taleplerimiz çok net. KPSS sistemini derhal kaldırarak yerine objektif atama kriterlerinin getirilmesini, kopya skandalının derhal açıklığa çıkarılmasını sorumluların yargı önüne çıkarılarak hesap vermesini, 200 binin üzerine çıkan öğretmen açığının derhal kapatılmasını istiyoruz” dedi.

Ankara - DİHA

Bağlantılı Haberler