pages_start

231 news in the category "Kültür" ordered by date

Leyla Erbil hayatını kaybetti

Yazar Leyla Erbil, Balat Hastahanesi'nde hayata gözlerini yumdu.

Click to continue »

Alabora: Siyasetçi olmayı düşünmedim, düşünmüyorum

Oyuncu Memet Ali Alabora Gezi Parkı olayları sonrasında kendisiyle ilgili yapılan iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Click to continue »

Yeni Şafak Mehmet Ali Alabora'yı hedef göstermeye devam ediyor

Gezi Parkı direnişini itibarsızlaştırma amaçla sürdürülen karalama amaçlı yayınların koç başı rolünü oynayan Yeni Şafak Gazetesi, Oyuncu Mehmet Ali Alabora'yı hedef göstermeye devam ediyor. Açıklama yapan

Click to continue »

Başbakan konuştu, Yeni Şafak hedef gösterdi, Alabora yanıt verdi

Başbakan Erdoğan'ın son günlerde Gezi Parkı direnişini en ağır hakaretler ve defalarca yalanlanan manipülatif bilgilerle hedefe koyması, Yeni Şafak'ı harekete geçirdi.

Click to continue »

"Emek'i yıkanlarda hesap soracağız"

Emek Sineması'nın yıkılması mücadeleyi bitirmedi. 'Emek Bizim' inisiyatifi, Beyoğlu Belediyesi önünde ruhsatın iptal etmesi talebiyle oturma eylemi yaptı.

Click to continue »

Taksim'de sanatçılara polis barikatı

"Türkiye'deki Sanat Kurumlarının Oluşumu ve İşleyişi" başlıklı yeni yasa tasarısı taslağını protesto etmek için Taksim'de yürüyüş düzenlemek isteyen yüzlerce sanatçıyı polis barikat kurarak engelledi.

Click to continue »

Her devrimin bir şarkısı vardır

İstanbul’da bu akşam konser veren Emel Mathlouthi, daha adil bir dünya hayalini hepimiz adına müziğe tercüme eden yeni bir Arap müzisyenler kuşağın temsilcisi.

Click to continue »

Fazıl Say trafik kazası geçirdi

Piyanist ve besteci Fazıl Say, Bolu'nun Gerede İlçesi'nde kaza geçirdi.

Click to continue »

Metropolis İstanbul'da da gösterildi

Devletin güvenlik politikalarını, tarihsel-sosyal-siyasal arka planıyla birlikte ve somut olarak mağdurların, tarafların ve uzmanların değerlendirmeleri eşliğinden ele alan 'Metropolis' belgeseli İstanbul'da da gösterildi.

Click to continue »

Metropolis Belgeseli'nin İstanbul ilk gösterimi bugün

Resmi şiddet, bu şiddetin uygulayıcıları, nedenleri, bu şiddetin mağdurları ve cezasız kalması üzerine Eylem Şen tarafından hazırlanan belgesel "Metropolis" bugün İstanbul'da ilk kez seyirci karşısında çıkmaya

Click to continue »

Hıdırellez bugün Ahırkapı'da kutlanıyor

Hıdırellez Bayramı bu yılda alternatif bir yaklaşımla Ahırkapı Romanlarıyla birlikte kutlanacak. Kutlamalar bugün saat 17.00'dan itibaren Ahırkapı'da başlayacak.

Click to continue »

Diyarbakır İşçi Filmleri Festivali başladı

Diyarbakır'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, festival yürüyüşü ve konseri ile başladı.

Click to continue »

İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs'ta başlıyor

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'ne günler kaldı. Festivl bu yılda işçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs'ta İstanbul, İzmir, Ankara ve Diyarbakır'da eş zamanlı

Click to continue »

Emek'i yıkarken bu sefer de yaktılar

Sabaha karşı İstiklal Caddesinde hareketli saatler yaşandı. Sanatçıların, sinema yazarlarının ve İstanbulluların karşı çıktığı Emek Sineması'nın yıkımı sırasında yangın çıktı.

Click to continue »

Fazıl Say'a hapis cezası!

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say muhalif tavrından ötürü sık sık hükümet ve muhafazakar çevrelerin hedefinde oluyordu. Say, son olarak 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Click to continue »

DTK Olağanüstü Genel Kurula gidiyor

DTK, 20-21 Nisan tarihlerinde “Demokratik Kurtuluşla Özgür Yaşamı İnşa Edelim” şiarıyla Olağanüstü Genel Kurul’a gidiyor.

Click to continue »

Sinemaseverler festivali Emek Sineması'nda kapatacak

Sinemaseverler, 14 Nisan Pazar günü 16:00′da Emek Sineması’nın önünde buluşarak, Festivali açtıkları yerde kapatacaklarını duyurdu.

Click to continue »

Neruda'yı Pinochet mi öldürdü ?

Şili’de askeri darbenin ardından ölen şair Pablo Neruda’nın mezarı, ölümüyle ilgili şüpheleri gidermek üzere açıldı.

Click to continue »

Atilla Dorsay yazarlığı bıraktı

Emek Sineması'nın yıkılması kararına karşı çıkan ve aksi durumda gazete yazarlığını bırakacağını açıklayan sinema eleştirmeni Atilla Dorsay bugün Sabah gazetesindeki köşesinden okurlara veda etti.

Click to continue »

Emek Sineması için yürüyüş var

Bugün Emek Sineması için yapılacak eylem öncesinde sinemanın tabelası sökülerek giriş demir perdelerle kapatıldı

Click to continue »