13 Nisan 2012, Cuma

Grup Yorum 100 binlerle halk korosu kuracak

Grup Yorum'un ilkini geçtiğimiz sene verdiği "Bağımsız Türkiye" konserinin ikincisi Pazar günü düzenlenecek. Yorum, 100 binlerle halk korosu düzenlemeyi hedefliyor.

Grup Yorum, ikinci kez "Bağımsız Türkiye" konseri gerçekleştirecek. Ücretsiz halk konseri şeklinde tasarlanan konser, Bakırköy Halk Pazarı'nda düzenlenecek.

HEDEF 300 BİN KİŞİLİK HALK KOROSU

Geçen yıl ilki düzenlenen Bağımsız Türkiye konseri geçen yıl 150 bin kişiyi bir araya getirmişti. Konserin bu yıl ki hedefi ise 300 bin.

Konserde Yorum'a orkestranın yanısıra Zülfü Livaneli, Aynur Doğan, Aylin Aslım ve Hüseyin Turan şarkılarıyla, Nihat Behram şiirleriyle, Beşik Halk Dansları Topluluğu da oyunlarıyla eşlik edecek.

Protest müziğin öncülerinden Grup Yorum, 27 yıllık sanat tarihini baskılarla geçirdi. Müzisyenlerinin tutuklandığı, dinleyenlerinin cezalandırıldığı dönemleri geride bıraktığı çok söylenemez. Ama Yorum dinleyicileri 27 yıl boyunca baskılara inat grubu dinlemeyi, takip etmeyi sürdürdü. Grup üyesi Cihan Keşkek bu sürekliliği “27 yıldır hep baskıyla karşılaştık. Ama halkımıza bağlılığımız sürüyor. Konserlerin kitleselliği bu yüzden” sözleri ile özetliyor. Ve Pazar günü gerçekleşecek olan konserde 100 binlerin oluşturacağı halk korosuna katılmaya davet ediyor.

KONSER PROGRAMI

13 Nisan 2012 Cuma

Grup Yorum 2. "Bağımsız Türkiye" Konser Provası

Yer: Bakırköy Halk Pazarı Alanı - Gerçek Sahne

Saat: 18.00

14 Nisan 2012 Cumartesi

Seçkin Aydoğan'ın Kaldığı Hapishane Önünde Konser

Yer: Tekirdağ 1 No'lu Hapishanesi Önü

Saat: 12.00

15 Nisan 2012 Pazar

Bağımsız Türkiye Konseri

Yer: Bakırköy Halk Pazarı

Saat: 15.00

 

İstanbul-EmekDunyasi.Net

 

Bağlantılı Haberler