25 Aralık 2010, Cumartesi

Se-Ba işçisi ile dayanışma eylemi

Tuzla Boya ve vernikçiler organize sanayi bölgesinde sendikalaştıkları için işten atılan Se-Ba işçileriyle dayanışma sürüyor. Tersane İşçileri Birliği Derneği (TİB-DER) üyeleri, Se-Ba işçileriyle dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

Tuzla Gemi tersanesi önünde toplanan Tersane İşçileri Birliği Derneği (TİB-DER) üyeleri, Se-Ba işçileriyle dayanışma eylemi gerçekleştirdi. "Se-Ba işçisi yalnız değildir. Yaşasın Sınıf Dayanışması" yazılı pankartı açan TİB-DER üyeleri "Se- ba'da direniş kazanacak", "Patronlar sarayda işçiler sokakta", "İşten atmalar yasaklansın" yazılı dövizler taşıdı.

TİB-DER adına açıklamayı Dernek Başkanı Zeynel Nihadioğlu yaptı. Nihadioğlu, Tuzla Boya ve Vernikçiler organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Se-Ba Enjeksiyon fabrikasında çalışan işçilerin haksız yere işten atıldığına değindi. Se-Ba patronunun Petrol-İş sendikasına üye oldukları için ilk olarak 4 işçinin işine son verildiğini hatırlatan Nihadioğlu, fabrikadaki diğer işçilerin ise üretimi durdurarak arkadaşlarına sahip çıktıklarını söyledi. Bunun üzerine bu işçilerin işlerine son veren patronunun gerçek yüzünün ortaya çıktığını belirten Nihadioğlu, "Hani sendikalı olmak Anayasal haktı? Hani referandumdan sonra iki sendikaya üye olunabilecekti?" diye sordu.

BERİCAP'TA DA 4 İŞÇİ İŞTEN ATILDI

Açıklama devam ederken, Gebze Beylikbağı'nda kurulu bulunan Bericap fabrikasında 4 işçinin mesai hakları için iş bırakma eylemi yaptığı gerekçesi ile işten atıldıkları bilgisi geldi.

EmekDunyasi.Net

 

Bağlantılı Haberler