pages_start

"Sağlık" kategorisinde yer alan 159 haber tarihe göre sıralandı

Tam gün yasası AYM'de

Sağlık emekçileri ve meslek örgütlerinin şiddetle karşı çıktığı Tam Gün Yasası, CHP tarafından Anayasa Mahkemesi'ne taşındı.

Devamı için tıklayınız »

Asistan grevi 3.gününde

İzmir'de Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan asistan doktorlar çalışma şartlarına tepki olarak grevde.

Devamı için tıklayınız »

'Tek bir doktorun, tek bir hastanın ismini vermeyeceğiz'

Sağlık Bakanlığı'nın Gezi Parkı direnişinde mağdur olan yurttaşlara sağlık hizmeti veren hekimlere açtığı soruşturmaya Gezi Parkı'nda açıklama yapan Tabibler Odası sert tepki gösterdi: Tek bir doktorun,

Devamı için tıklayınız »

TTB'den direniş raporu: Biri polis 3 ölü, 48′i ağır 4785 yaralı

Türk Tabipleri Birliği, Taksim Gezi Parkı eylemleri ve sonrasında ülke geneline yayılan eylemlerde hemen hemen tamamı polisin uyguladığı şiddet sonucu oluşan sağlık sorunlarını derlemeye çalıştı. İşte

Devamı için tıklayınız »

Gaza maruz kalanlara kontrol çağrısı

Türk Toraks Derneği, 1 Mayıs'ta biber gazına maruz kalmış herkesi İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’nda kontrole çağırıyor.

Devamı için tıklayınız »

Kocaeli ve Mersin'de sağlık emekçilerine polis müdahalesi

TTB, SES ve Dev Sağlık-İş'in çağrısıyla sağlıkta şiddete dikkat çekmek amacıyla iş bırakan sağlık emekçileri, İzmit ve Kocaeli'nde özel güvenlik elemanları ve polisin engellemesiyle karşılaştı.

Devamı için tıklayınız »

Binlerce sağlık emekçisi İstanbul'da yürüdü: 'Bu şiddet sona ERS!N'

Sağlık emekçileri gün boyu sürdürdükleri etkili grevi binlerce sağlık emekçisinin katıldığı bir yürüyüşle taçlandırdılar. "Bu şiddet sona ERS!N"diye sağlık çalışanları İstanbul'da Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nden İl

Devamı için tıklayınız »

Sağlık emekçileri grevde

Sağlık çalışanları hekimlere yönelik şiddeti ve çalışma koşullarını protesto etmek için bugün (17 Nisan) sabah saatlerinden itibaren başlattıklar grevi ülke çapında etkili bir biçimde sürdürüyor.

Devamı için tıklayınız »

Avrupa'daki sığır etlerinin yüzde 5'i at eti

Avrupa'daki işlenmiş gıda ürünlerinde sığır eti olarak etiketlenen pek çok üründe at eti tespit edilmesiyle başlayan skandalın boyutlarını belirlemek için yürütülen geniş çaplı denetimlerde, numunelerin yüzde

Devamı için tıklayınız »

Sağlık çalışanları 17 Nisan'da grevde

Sağlık örgütleri, 17 Nisan’da hekime yönelik şiddete ve sağlıkta yıkıma karşı iş bırakıyor. Sağlıkçılar, 17 Nisan’da halkın eşit, parasız ve nitelikli sağlık hakkını savunacak.

Devamı için tıklayınız »

GDO'lu pirinç varmış ve kaynağı da ABD'ymiş

Türkiye'nin tartıştığı GDO'lu pirincin ABD'de yakın zamanda yetiştirildiği, ihraç edildiği ve ortaya çıkmasının da ABD'ye pahalıya mal olduğu ortaya çıktı.

Devamı için tıklayınız »

Pirinçte GDO tespit edildi

TÜBİTAK'ın Ankara’daki merkez laboratuvarında yapılan incelemede pirinç örneklerinde yüksek oranda GDO tespit edildi.

Devamı için tıklayınız »

Sahte bal ve peynir satan firmalar açıklandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen 42 firma ile ürünlerine ait bilgileri internet sitesinden açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

Sağlık örgütleri 17 Nisan'da grevde olacak

Sağlık Haftası nedeniyle kimi etkinlikler gerçekleştirecek olan sağlık örgütleri, hekimlere yönelik şiddetin her geçen gün artması üzerine 17 Nisan’da bir günlük iş bırakma eylemine hazırlanıyor.

Devamı için tıklayınız »

E-Reçete ilaç kaosuna mı neden olacak?

Sigortalı hastalar stresli günlere yaklaşıyor. 1 Ocak’tan itibaren elektronik reçete sistemine geçmeye hazırlanan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sistemi sık sık çöküyor.

Devamı için tıklayınız »

Aile hekimlerine sözleşme dayatılıyor

İstanbul Tabip Odası, aile hekimleri ile yapılan sözleşmelerin 31 Aralık 2012'de sona erdiği halde, hekimlere 14 Aralık'a kadar sözleşme imzalanmasının dayatıldığını açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

Suyu kirli 15 firma daha açıklandı

Sağlık Bakanlığı, sağlığa uygun olmayan damacana suyu markasını açıkladı. Bakanlık, 15 su dolum tesisi ve 114 üründe sağlığa uygunsuzluk olduğunu bildirdi. İşte o markalar:

Devamı için tıklayınız »

Suyu kirli 5 firma açıklandı

Sağlık Bakanlığı, İstanbul genelinde faaliyette olan ve uygunsuzluğu tespit edilen damacana suyu markalarını açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

Tam gün yasası iptal edildi

Anayasa Mahkemesi, tam gün yasasını iptal etti. Sağlıkta dönüşüm programının bir parçası olarak AKP hükümetinin TTB'nin ve sendikaların yoğun tepkisine rağmen geçirdiği tam gün yasası anayasa

Devamı için tıklayınız »

Devlet artık kazalardan para kazanacak!

Artan ölümlü iş kazaları ardından hükümet tarafından apar topar mecliste yasalaştırılan İş Sağlığı ve Güvenliği Yasa Tasarısı TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı tarafından ''çözüm sunan' değil, 'yasak

Devamı için tıklayınız »