04 Eylül 2010, Cumartesi

KPSS'de her kapı rezalete açılıyor (Video)

KPSS'nin yapılmasının üzerinden geçen her gün yeni bir rezaletin ortaya çıkmasına vesile oluyor.Sınavdan yüzlerce öğrencinin 120 soruda 120 net çıkarmasıyla başlayan şüpheler günler geçtikçe şüphelerin yersiz olmadığını gözler önüne seriyor.


Kpss Kopya Skandalı

İnternet aracılığıyla soruların sızdırıldığının ortaya çıkmasıyla başlayan delillere bir yenisi daha eklendi. ÖSYM de KPSS sorularını hazırlayan komisyon üyelerinden G.T.'nin bir dershanene sahibi olduğu, üstelik dershanenin KPSS sınavına yönelik eğitim veren bir dershane olduğu ortaya çıktı. Dershane şu anda eğitim vermese de G.T. uzun yılardır soruları hazırlayan komisyon da görev alıyor. Aynı zamanda komisyon üyesinin eşi de ÖSYM'de bir daire başkanlığı yürütüyor. Bütün bu iddialara rağmen YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan soruları yanıtlamamakta direniyor.

Sınavlara giren öğrenciler merakla iddiaların ne zaman aydınlanacağını beklerken, soruları yaydığı iddiasıyla gözaltına alınan Berat K.  savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı. İfadesinde suçlamaları kabul etmeyen Berat.K "Soruları ele geçirmediğini ve kimseye de soru göndermediğini" ileri sürerek, "Ben kimseye
'hediye' göndermedim" dediği öğrenildi.

(EmekDunyasi.Net)

Bağlantılı Haberler