17 Temmuz 2010, Cumartesi

"Özgürlüğümüze tıklamayın!"

İnternet Sansürüne Karşı Ortak Platform’un çağrısıyla bir araya gelen bine yakın sansür karşıtı İstiklal Caddesi’nde yaptıkları eylemle internet sansürüne karşı tepkisini dile getirdi.

CEM AVAROĞLU cem@emekdunyasi.net

Taksim Tramvay Durağı’nda toplanan sansür karşıtları saat 17.00’de yürüyüşe başladı. Renkli dövizleri ve pankartlarıyla dikkat çeken kalabalık, “sansüre hayır”, ”internete özgürlük”, ” sokağın sesini yükselt” sloganlarını ritimle birlikte atarak coşkusunu ve tepkisini yansıttı.

Galatasaray Lisesi’ne kadar süren yürüyüşün ardından basın açıklaması okundu. Basın açıklamasında “Bilgi çağına uymayan hukuk kurallarını kabul etmiyoruz” denilerek, “devlet kurumlarının izlediği internet politikasının sansür olduğunu ve bu hukuk dışı uygulamalarla internet kullanımını kontrol etmeye çalışan zihniyeti reddediyoruz” denildi.

Ayrıca 6 bine yakın internet sitesinin kapatıldığı ve bu hukuksuzca uygulamalarla vatandaşların bilgi edinme ve ifade özgürlüğünün engellendiği ifade edildi. Basın açıklamasının sonunda internet sansür sisteminin altyapısını oluşturan 5651 sayılı kanunun kaldırılması ve sansüre karşı mücadelelerinin devam edeceğini belirttiler.

Foto Galeri: "Özgürlüğümüze tıklamayın!"

(emekdunyasi.net)

İstanbul -

Bağlantılı Haberler