30 Nisan 2012, Pazartesi

7. Homofobi Karşıtı Buluşma başlıyor

Kaos GL Derneği bu yıl yedincisini düzenleyeceği Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın (HKB) programını açıkladı. 1 Mayıs yürüyüşü ile başlayacak olan buluşma, 20 Mayıs’ta “Homofobi ve Transfobi Karşıtı Yürüyüş” ile sona erecek.

Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’nın bu yıl gerçekleşecek programında “Sınırlara Karşı Forum”, “Medya-İletişim Forumu”, “Yoldaş Forum”, Kentsel Forum”, “Trans Forum”, “Lezbiyenler ve Biseksüel Kadınlar Forumu”, “Anarko-Queer Forum”, “Anti-Militarist Forum”, “Sığınmacılar İçin Sınırlara Karşı Forum”, “Öğrenciler Buluşması”, “Arkadaş Z. Özger Buluşması” ile “Erkelik Forumu” yer alıyor.

7. Buluşma’nın merkezi etkinlikleri Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nün yanı sıra Ankara’da sekiz ayrı mekanda gerçekleşecek.

Buluşma’nın etkinlikleri bu yıl Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Merkez Kampüsü, Tayfa Cafe, Kaos Kültür Merkezi (KKM), Aylak Yaşam Kültür Evi, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) İnsan Hakları Merkezi (İHM), Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Roxanne Cafe, Ekoloji Kolektifi, TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Toplumsal Araştırmalar Kültür Ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV)’da düzenlenecek.

Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği ayrımcılığına karşı mücadele yürüten Kaos GL, her yıl 17 Mayıs Haftasında düzenlediği Uluslararası Homofobi Karşıtı Buluşma’yı homofobi ve transfobiye karşı 7 yıldır örgütlüyor.

7. BULUŞMANIN KATILIMCILARI

Homofobi ve transfobi karşıtı herkesin katılımına açık yapılan ‘Buluşma’da, lezbiyen, gey, biseksüel, trans (LGBT) bireyler, dernek ve oluşumlarla birlikte her yıl olduğu gibi yine yurt içinden ve yurtdışından akademisyenler, kadın örgütlerinden temsilciler, hukukçular, gazeteciler, sanatçılar, yazarlar, sivil toplum temsilcileri ile politikacılar katılıyor.

5 ÜLKEDEN ULUSLAR ARASI KATILIM

Homofobi Karşıtı Buluşma’ya İranlı LGBT sığınmacıların yanı sıra Rusya, Macaristan, Almanya ve Norveç’ten akademisyen, politikacı ve LGBT aktivistler de katılacak.

14 FARKLI ÜNİVERSİTEDEN AKADEMİSYENLER

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi olmak üzere 14 üniversiteden akademisyenler de 7. Homofobi Karşıtı Buluşma’ya katılacaklar.

10 KURUM DESTEKLİYOR, KAOS GL KOORDİNE EDİYOR

Kaos GL tarafından koordine edilen Homofobi Karşıtı Buluşma’nın Ankara merkez etkinlikleri bu yıl Ankara Üniversitesi SBF İnsan Hakları Merkezi (İHM), ODTÜ LGBTT Dayanışması, ODTÜ Siyaset Bilimi Topluluğu, ODTÜ Sosyoloji Topluluğu, Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğrenci Dayanışma Derneği (SBF-d-DER), Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği, Kaos GL Eğitim Komisyonu, Yeryüzüne Özgürlük Derneği, Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi ve Ekoloji Kolektifi’nin katkılarıyla düzenleniyor.

Ankara-EmekDunyasi.Net

 

Bağlantılı Haberler