19 Ekim 2011, Çarşamba

Kaymakamın tekmesine karşılık vermek suç!

Kadın doktorun, kendisini döverek yere düşüren kaymakamın tekmelerine karşılık vermesi suç sayıldı ve 1 yıl hapsi istendi. Tekin, 25 Ekim'de basit yaralama ve basın yoluyla hakaretten yargılanmaya başlanacak.

Kaymakam şiddetine maruz kalan kadın doktora bir darbe de yargıdan geldi. Diyarbakır Başsavcılığı, kaymakamdan gördüğü şiddet nedeniyle yere düşen doktorun kendini savunma amacıyla attığı tekmeyi suç sayarak bir yıl hapis cezası istedi.

Radikal'den Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre Doktor Bahar Tekin, 25 Nisan günü Diyarbakır'ın Kocabey ilçesinin sağlık ocağında nöbetçi doktordu. Kaymakamlık Yazıişleri Müdürü Naci Akdemir felçli babası için evine doktor istedi. Kaymakamlıktan bunun için Doktor Bahar Tekin görevlendirildi. Ancak doktor, acil serviste hastaları bulunduğunu belirterek eve ambulans gönderdi.

KAYMAKAM İTEREK DÜŞÜRDÜ VE TEKMELEDİ

İddiaya göre Kaymakam Muhammed Gürbüz, sağlık ocağına gidip Tekin'i dövdü. Doktor, olayı "Hakaret edip tokatladı. Yere düştüm. Beni tekmelerken küfür ediyordu" diye anlattı. Ancak dava, doktora açıldı. Kaymakamın tartışmada Tekin'i iterek düşürdüğü ve tekme attığı belirtilen iddianamede, 'Tekin'in de kaymakamı tekmelediği' belirtildi.

BASIN AÇIKLAMALRI DA SUÇ SAYILDI

Adli tabip raporuna göre kaymakamın da hafif yaralandığı belirtilen iddianamede, yerde tekmelenirken tekme atan Tekin için, basit yaralama suçundan ceza istendi. Bahar Tekin'in basına yaptığı açıklamalar da suç sayıldı. Tekin, 25 Ekim'de basit yaralama ve basın yoluyla hakaretten yargılanmaya başlanacak.

Meslektaşları Tekin'e destek vermeye hazırlanırken Türk Tabipleri Birliği, davayı "Davacı kısmında 'K.H' (kamu hukuku) yazıyor. Anlaşılan K.H. tekmelenen hekimler için davacı değil" diye eleştirmişti.