11 Nisan 2012, Çarşamba

'Van'a bir bilet' konseri bugün

Depremin vurduğu Van’da bugün yapılacak olan, 'Van'a bir bilet' konseri için geri sayım başladı. Sanatçılar da Van’a gelmeye başladı.

 

Van Belediyesi ve İHD Şubesi’nin katkılarıyla Van’da depremzedeler için düzenlenecek konseer için son hazırlıklar sürüyor.

Belediye Garajı’nda yapılacak konsere Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Nevzat Karakış, Metin Kahraman, Servet Kocakaya, Suavi, Sevinç Eratalay, Pınar Sağ, Yasemin Göksu ve Züleyha katılacak. “Van’a bir bilet” çağrısıyla yapılan konser için sanatçılar “Her bilet ekmek olacak, süt olacak, umut olacak”  diyor.

Konser, Vanlılara ücretsiz olacak ancak, Türkiye’nin her yerinde dayanışma amacıyla bilet şatışı yapılacak.

Sanatçılar, konser için şöyle diyor: “Dayanışmanın yaraları sarabileceğine inanan sanatçılar olarak, maddi gereksinimler dışında beraber şarkı söylemenin iyileştirici gücüne dayanarak bir konser yapmaya karar verdik. Bu konser Van’da olacak ama, biletler tüm ülkede satılacak. Van’da yaşayan dostlarımıza yaşadıklara zorlukları birkaç saatliğine de olsa unutturacak bir konser hediye etmek istiyoruz. Elde ettiğimiz geliri de gıda yardımı olarak değerlendireceğiz.” Konserin geliri  Van Belediyesi ve Yeşiller Partisi gözetiminde gıda yardımı olarak halka ulaştırılmak üzere VanDer'e teslim edilecek.

Öte yandan, 'Van'a bir bilet' konserinin hazırlıkları sürerken, sanatçılar da kente gelmeye devam ediyor. Konser kapsamında kente gelen İlkay Akkaya ve Suavi'yi, Van Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Orhan karşıladı.

 

VAN/ EmekDunyasi.Net

 

Anahtar Sözcükler