11 Nisan 2012, Çarşamba

Van'a 1 Bilet Konserine Binler Katıldı

Van'a 1 Bilet Organizasyonu tarafından, Van Belediyesi Garaj Alanı yanında yapılan Van ile dayanışma konserine sağanak yağmura rağmen binler katıldı.

Van Belediyesi ve İHD Van Şube'nin destek verdiği ve Van'a 1 Bilet Organizasyonu tarafından, "Yitirme sakın cesaretini, güneşin olsun gönlünde, Her şey iyi olacak" sloganı ile Van Belediyesi Garaj Alanı yanında yapılan Van ile dayanışma konserine sağanak yağmura rağmen binlerce yurttaş katıldı.

Konserde Van ile dayanışma mesajları verilirken, konser alanında polisin yoğun önlem alması dikkat çekti.

İlkaya Akkaya, Aynur Doğan, Suavi, Servet Kocakaya, Metin Kahraman,Pınar Sağ, Züleyha, Nevzat Karakış, Yasemin Göksu, Deniz Arcak, Sevinç Eratalay ve Grup Ferec'in müzik dinletesi yaptığı etkinlikte Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, açılış konuşması yaparak emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaya'nın konuşmasından sonra ilk olarak sahne alan sanatçı Züleyha, şarkılarını dinlendirerek alanda bulunan binlerce kişiye keyifli dakikalar yaşattı. Daha sonra sırayla Deniz Arcak, Grup Ferec, İlkay Akkaya, Nevzat Karakış, Metin Kahraman, Pınar Sağ, Servet Kocakaya, Metin Kahraman, Suavi ve son olarak Aynur Doğan sahneye çıktı.

Ayrıca Van'ın Çaldıran ilçesinde yaşayan ve okulda seslendirdiği parça ile nam salan küçük Mukaddes'in Kürtçe söylediği parça alanda bulunan binlerce kişi tarafından alkışlandı.

Suavi tarafından, bugün Endonezya'da meydana gelen 8.9 büyüklüğünde ki deprem nedeniyle oradaki halka moral vermek amacı ile alanda bulunan halktan 10 saniyelik moral alkışı istemesi üzerine, binlerce kişi hep beraber 10 saniye boyunca alkış ve zılgıt çekerek Endonezya halkına moral desteği verdi. Konser son olarak sanatçıların birlikte "Çavbella" parçasını okumaları ile son buldu.

DİHA