15 Nisan 2012, Pazar

Emek için ‘Fetih Beyoğlu’ filminin biletleri kesilecek

Emek Sineması’nın yerinde restore edilmesi için sinema severlerin eylemleri sürüyor. Bugün, Emek önünde, “Fatih Beyoğlu: Grand Pera” filminin biletleri yırtılacak.

Emek Sineması’nın yıkılmasına karşı bugün saat 16:30’da Taksim Meydanı'ndan Emek Sineması'na yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüşün ardından “Fetih Beyoğlu: Grand Pera” adlı filmin biletleri kesilecek!

Sinema yazarları, sanatçılar ve sinamaseverler Emek Sinemasına sahip çıkmaya devam ediyor. Sinemayı 4. kata taşıyacak yeni projeye karşı çıkanlar ve ‘Emek Bizim’ diyenler, bugün bir yürüyüş düzenleyecek. ‘İkna olmuyoruz, biletinizi kesiyoruz!’ adıyla düzenlenecek yürüyüş saat 16.30’da Taksim Tramvay Durağı’ndan Emek Sinemasına gerçekleşecek.

Film için hazırlanan afişte Sulukule, Ayazma ve Tarlabaşı’nın yapımcıları olarak, Başbakan Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra Kamer İnşaat’ın sahiplerinin fotoğrafları dikkat çekiyor. Afişin sloganı ise "Ya onlar Emeği taşıyacak ya da Emek onları."

‘EMEĞİN BULUNDUĞU YERDE YENİLENMEDİĞİ HİÇBİR PROJEYİ KABUL ETMİYORUZ’

İstanbul Kültür-Sanat Varyetesi’nden yapılan açıklama şöyle: ''Kamer İnşaat kamuoyunun yanlış ve eksik bilgi sahibi olduğu gerekçesiyle yeni bir PR çalışması yürütmeye başladı. Oysa, ‘Grand Pera’ projesi adını verdikleri bu “yeni” proje, yine Emek Sineması’nı ‘moving’ yöntemi ile 4. kata taşıyarak, 10 salonlu bir sinema zincirinin süsü haline getirmeyi hedefliyor.

Kamer İnşaat, aynı projeyi farklı kılıflarla önümüze sunarak bizi ikna edemez. Bir kez daha söylüyoruz; Emek Sineması’nın bulunduğu yerde yenilenmediği ve kapısının sokağa açılmadığı herhangi bir projeye ikna olmayacağız.

Emek Sineması kamuya, yani bize aittir. Emek Sineması’nın yıkılmasına, Taksim Meydanı’nın “yayalaştırılmasına”, Tarlabaşı’nın “yenilenmesine”, Beyoğlu’nun satışa çıkartılmasına ikna değiliz, olmayacağız! Bu filmi seyretmeyeceğiz! 15 Nisan Pazar günü, saat 16:30’da Taksim Meydanı Tramvay Durağı’nda buluşuyor ve Emek Sineması’na yürüyüp her beraber bu filmin biletlerini yırtıyoruz. İkna olmayan herkesi bekliyoruz.

Emek Bizim, İstanbul Bizim!''

EmekDunyasi.Net

Anahtar Sözcükler