10 Ağustos 2012, Cuma

Anadolu Ajansı Yaşar Kemal'i öldürdü!

Anadolu Ajansı (AA) Muğla'da yangın söndürme helikopterinin düşmesi ile ilgili yaptığı röportajda yazar Yaşar Kemal'i öldürdü.

Anadolu Ajansı (AA)  yer alan bir haberde usta yazar Yaşar Kemal için "rahmetli" ifadesi kullanıldı.

Muğla'da yangın söndürme helikopterinin düşmesi üzerine Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu'nun açıklamasının yer aldığı haberde "Rahmetli Yaşar Kemal'in 1953 yılında, o dönemlerde Türkiye'de çıkan yangınların nedenlerini bulmak için 53 gün boyunca yangın çıkan bölgelerde yaşadığını" belirten Kurtulmuşlu, "Yangınların çok adi, basit nedenlerle çıkartıldığını tespit etmiş. Yazar, 'Orman Yangınlarında 50 Gün' adlı eserinde bunları anlatmış. Yüzlerce basit nedenle yangın çıkartıldığını ifade etmiş" ifadeleri yer aldı.

Sosyal medyada hayli yankı uyandıran vahim hataya ilişkin yapılan bazı yorumlar şöyle:

Alper Turgut

Anadolu Ajansı, Yaşar Kemal'e rahmetli demiş. Çok şükür Yaşar Kemal, sağ ve esenlik içerisinde ama AA haberciliği çoktan rahmetli olmuş bile.

Alev Gürsoy

Ne haberi yazan muhabir, ne de yayınlayan editör, Yaşar Kemal'in yaşıyor olduğunu bilmiyor galiba :) AA Yaşar Kemal'i öldürmüş :) Rahmetli !

Deniz Toprak

AA muhabirinden güler misin ağlar mısın dedirten bir olay. "Yaşar Kemal rahmetli oldu" gafı.

Kemal Bozkurt ‏

Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi denirmiş...Memlekette Gazeteci olmayınca muhabiri de böyle oluyor...

yasdal ‏

Tamam, her yere badem bıyık doldur, doldurma demiyoruz, hakkındır ama azcık izan azcık zihin! Anadolu Ajansı Yaşar Kemal'e rahmetli demiş!!!