13 Ağustos 2012, Pazartesi

Birkaç Mehmet bir Hüseyin Çelik

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, PKK "birkaç Mehmet'i şehit etti" diye meclisin toplanamayacağını söyledi. Çelik'in bu sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün'ün HPG gerillaları tarafından gözaltına alınması ardından CHP'nin daha önce yaptığı Meclis'in olağanüstü toplanması çağrısına tepki gösteren AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, PKK "birkaç Mehmet'i şehit etti" diye meclisin toplanamayacağını söyledi. Çelik'in bu sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

Habertürk'te 23.00 haberlerine telefonla bağlanan Çelik, Muharrem Sarıkaya'nın, "Hüseyin Aygün olayından sonra AK Parti, CHP'nin 'Meclis olağanüstü toplansın' çağrısını yeniden değerlendirecek mi?" sorusuna, şöyle yanıt verdi: "Bizim ilk günden itibaren tepkimiz aynıdır. Biz bu toplantıya katılmayacağız. Çünkü terörle mücadeleyle ilgili yasal bir alt yapı boşluğu mu var, TBMM toplanıp yeni bir kanun mu çıkaracak? Milletvekilleri bununla ilgilenmiyor gibi bir sonuç çıkarılmasın. Bu Meclis'in içinden çıkan ve bu Meclis'in denetimine tabi olan bir hükümet işinin başındadır. Gerekli olursa bu Meclis toplanmalıdır. Ama PKK bomba patlattı diye, bir yeri bastı diye, birkaç Mehmet'i şehit etti diye, her gün PKK'nın Türkiye'nin gündemini oluşturmasına müsaade etmemeliyiz."

İktidarın savaşa ve savaştırdıklarına bakış açısının itirafı olan bu sözler  sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu. #HüseyinÇelikHaddiniBilsin, Birkaç Mehmet, Hüseyin Çelik hactaglari ile yorumlarını yazan twitter kullanıcılarının yorumlarından bazıları şöyle:

Erdal Beşikçioğlu ‏

1243 şehit oldu Birkaç Mehmet.

Pervin BULDAN ‏

Hüseyin Çelik birkaç Mehmet'ten sadece 1'i senin çocuğun olsaydı meclisi toplamayı bırak dunyayı ayağa kaldırırdın.!!Yazık ve günah.

action__man ‏

1243 şehit oldu Birkaç Mehmet. Şehit oldu Kelle. Asker, Öğrenci, Gazeteci oldu Terörist. Teörist oldu Sayın. Birkaç Hayvan oldu Bakan,yazık.

gökhan

Hüseyin Çelik "Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız" demiş.Siz birkaç dangalak bir araya gelip hükümet kuruyosunuz o ne olucak?

RedHack ★ ‏

Hüseyin Çelik "Birkaç Mehmet öldü diye meclis toplanmaz" demis Işte duzenin Mehmet'ede Muhammet'ede bakişi budur.

hakan demir

Birkaç mehmet öldü diye gündem olmasın, polis birkaç genci öldürdü diye gündem olmasın, metrobüsü konuşalım. Hükümet şahane, metrobüs süper.

Berxwedan Yaruk ‏

Zaten her yıl 'Birkaç kadın' katlediliyor,'Birkaç çocuk' şuan tutsak.'Birkaç Mehmet' ölmüş anaları idare etsin, 'Birkaç yıla' şahaneyiz,söz.

Popiliadam ‏

"Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız" ama Hillary Clinton gelince hepimiz tek sıra diziliriz... -Hüseyin Çelik

Şizofren Kedi

Birkaç Mehmet için meclis toplanmaz ama.. Konu milletvekili maaş zammı ise meclis üst düzeyde toplanır. #HüseyinÇelikHaddiniBilsin

Ozan Önen ‏

Hüseyin Çelik, "PKK birkaç Mehmet'i şehit etti diye Meclis'i toplayacak değiliz." demiş. Önce aklını başına toplayacaksın, sonra Meclis'i....

 

Sercan Afacan ‏

Hüseyin Çelik'in görevde olduğu 10 yılda 1165 şehit vermişiz. Tatil nasıl gidiyor vekilim ? Muza da biniyorsundur inşallah.

 

 

EmekDunyasi.Net