15 Eylül 2012, Cumartesi

Grup Yorum elemanı Selma Altın’ın gözaltında kulak zarı yırtıldı!

Cumartesi Adli Tıp'ta İbrahim Çuhadar'ın cenazesini almak için bekleyenlerle polis tarafından yapılan müdahalede gözaltına alınanlar arasında Grup Yorum üyelerinin olduğunu ve işkence gördüklerini öğrenen sosyal medya kullanıcıları Grup Yorum için eylemde.

Grup Yorum, Gazi Karakolu'na bombalı eylem  gerçekleştiren İbrahim Çuhadar'ın cenazesinin Adli Tıp Kurumu'ndan alınması sırasında polis müdahalesi ile gözaltına alınanlar arasında bulunan  grup üyesi Selma Altın'ın kulak zarının patlatıldığını, açıkladı.

Grup Yorum, avukatlarının verdiği bilgiye dayandırarak yapılan açıklamada, "Grup Yorum, Grup Yorum Korosu, Tavır Dergisi, İdil Tiyatro Atölyesi elemanlarının da aralarında bulunduğu 27 kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde dünden beri işkence altındalar" denildi.

'14 SAAT ÇEVİK KUVVET OTOBÜSÜNDE BEKLETİLMİŞLERDİR'

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Grubumuz elemanı Selma Altın, gözaltına alındığı İstanbul Adli Tıp Önü'nden şu saate kadar işkence altında tutulmaktadır. Sabah 03.00'a kadar elleri arkadan kelepçeli bir şekilde 27 devrimci,  çevik kuvvet otobüsünün klimaları sıcağa ayarlanarak açılmış , üzerleri gazlı bir şekilde sürekli darp edilerek tam 14 saat çevik kuvvet otobüsü içinde bekletilmişlerdir. Bunun adı İŞKENCE'dir.

Grubumuz elemanı Selma Altın yerlere yatırılmış ve polis tarafından darp edilerek beline basılmış, burnu kanamış ve sağ kulak zarı patlamıştır. Yine diğer arkadaşların da vücutlarında darp izleri bulunmaktadır. Bu halde doktora çıkarılmalarına, doktor tarafından rapor verilmesine rağmen tekrar emniyetin işkencehanelerine geri götürülmüşlerdir. Şu an arkadaşlarımızın ne aileleri ne de biz kendileri ile görüşememekteyiz. Üzerlerine giyecekleri kıyafet ve diğer ihtiyaçlarına ilişkin herhangi bir bağ kuramamaktayız.

Selma'nın sağlık durumundan endişe ediyoruz. Yine aynı şekilde arkadaşlarımız Grup Yorum elemanı Dilan Balcı, Tavır Dergisi Sahibi Bahar Kurt, Grup Yorum Korosu elemanı Damla Sandal ve İdil Tiyatro Atölyesi Oyuncusu Bahar Ertürk'ün de akıbetlerini bilmiyoruz

Bütün bunların sorumlusu İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün işkenceci polisleridir. Engin Çeber'leri, Baran Tursun'ları, Çağdaş Gemik'leri, Çayan Birben'leri, Metin Lokumcu'ları, Şerzan Kurt'ları  işkence ederek, sokak ortasında vurarak, gaza boğarak katleden tüm işkenceci polislerdir." Denilen açıklamada  Grup Yorum'un susturulamayacağı belirtilerek  Selma Altın, Dilan Balcı, Bahar Kurt, Damla Sandal, Bahar Ertürk'ü n derhal serbest bırakılması istendi.

DİNLEYİCİLERDEN DESTEK

Grup Yorum üyelerinin gözaltına alındığını ve işkence gördüğünü öğrenen Yorum dinleyicileri #grupyorumsusturulamaz hactagı ile sosyal medya eylemi başlattı. Sosyal medya kullanıcılarının Grup Yorum  yorumlarından bazıları şöyle:

Ayça Söylemez ‏

Türküler susmaz, halaylar sürer. #grupyorumsusturulamaz

Semih ‏

Bandista, Kardeş Türküler, ne kadar vicdanlı müzisyen varsa derhal Vatan Emniyet'in önünde süresiz eyleme başlamalı..

Demirspor Haber

#grupyorumsusturulamaz cesaret, cesaret daha fazla cesaret...

tülay çokan ‏

Grup Yorum üyesi Selma Altın'ın kulak zarı yırtılmış.bir an için tasavvur edin;size ne yapılsa kulak zarınız yırtılır?#grupyorumsusturulamaz

Semih Güven

'İmamın Ordusu' gören gözlere, yazan ellere, söyleyen dillere, duyan kulaklara saldırmayı iyi bilir! #GrupYorumSusturulamaz

 

EmekDunyasi.Net

 

Anahtar Sözcükler