03 Nisan 2013, Çarşamba

KESK'ten 10 Nisan'daki duruşmaya katılım çağrısı

KESK üyeleri, 22'si tutuklu 72 kamu emekçisinin 10 Nisan'da Anakara'da görülecek olan davasına katılım çağrısı yaptı.

KESK İstanbul Şubeler Platformu üyeleri, KESK ve sendikalara yönelik yapılan operasyonları protesto etmek amacıyla Taksim Tramvay Durağı'nda basın açıklaması yaptı. "Hiçbir baskı ve operasyon emekçilerin sesi KESK'i yıldıramayacaktır" pankartı açan KESK üyeleri sık sık "Baskılar bizi yıldıramaz", "KESK'li tutsaklar onurumuzdur", "Gözaltılar tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz" sloganları attı.

KESK adına açıklama yapan KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem sözcüsü Hüseyin Tosun, KESK'e yönelik gerçekleştirilen operasyonların, KESK'i itibarsızlaştırmak için yapıldığını söyledi. Tosun, KESK'in demokratik temelde mücadele yürüttüğü için hedef seçildiğini belirterek, "KESK, eğitimin paralı hale getirilmesine karşı çıktığı için, demokratik, bilimsel, eşit, anadilde eğitimi istediği için, AKP'nin ileri demokrasi yalanını teşhir ettiği için hedef seçilmiştir" dedi.

KESK'in ekonomik ve demokratik temelli eylemlerinin tamamının suç sayıldığını dile getiren Tosun, şöyle devam etti: Eğer bunlar suçsa, bu suçu on binlerce kamu emekçisi birlikte işlemiştir, işlemeye de devam edecetir. Yönetici ve üyelerimiz haksız yere yaklaşık bir yıldır özgürlüklerinden mahrum bırakılmışlardır. Bir an önce bu hukuksuz haksız dukumun sonlandırılmasını, arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz.

Aralarında KESK Genel Başkanı Lami Özgen'inde bulunduğu 22'si tutuklu 72 KESK üye ve yöneticisinin 10 Nisan'da hakim karşısına çıkarılacağını hatırlatan Tosun , tutuklu KESK'lilerle dayanışmak için 10 Nisan'da Ankara Adliyesi önüne çağırdı.

EmekDunyasi.Net/DİHA/ETHA

Bağlantılı Haberler