pages_start

"Genç Gündem" kategorisinde yer alan 100 haber tarihe göre sıralandı

DİSK: Genç ve kadın işsizliği artıyor

Gezi Parkı direnişinin öne çıkan iki toplumsal kesimi olan gençlerin ve kadınların yaşadığı işsizlik sorunu DİSK-AR tarafından raporlaştırıldı. DİSK-AR eğitimli gençlerde ve özellikle kadınlarda işsizliğin arttığını

Devamı için tıklayınız »

İstanbul'da 100 adrese baskın, 30 gözaltı; İzmir'de 11 tutuklama

Gezi direnişine yönelik hükümet tarafından yönetilen cadı avı her geçen gün yaşanan yeni baskınlar ve tutuklamalarla yeni bir aşamaya giriyor. İstanbul güne Gezi parkı direnişçilerine yönelik

Devamı için tıklayınız »

Türkiye'de gençler ne kadar mutlu, gelecekten ne kadar umutlu?

TÜİK yaptığı araştırmada, Türkiye'de genç nüfusun 2012'deki temel özelliklerini ortaya koydu. Buna göre mutlu olduğunu söyleyen gençlerin sayısı her sene azalıyor.

Devamı için tıklayınız »

İÜ'de yine saldırı: En az 50 öğrenci gözaltında

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Müslüman Gençlik, devrimci öğrencilere saldırdı. Polis ise çoğunluğu devrimci öğrenci olmak üzere en az 50 kişiyi gözaltına aldı.

Devamı için tıklayınız »

Üniversitelerde ırkçı saldırılar artıyor

Üniversite kampüslerinde devrimci, yurtsever, solcu öğrencileri hedef alan saldırılar artıyor. Muğla, Eskişehir ve İzmir'de gün boyu öğrencileri hedef alan çeşitli saldırılar yapıldı.

Devamı için tıklayınız »

'Bilim insanı olmak düzeni sorgulamayı, 'suç işlemeyi' gerektirir'

Akademisyen, asistan, bilim insanı ve öğrenciler, "Üniversitede Hak İhlalleri ve Mücadele Arayışları" başlıklı forumda bir araya geldi.

Devamı için tıklayınız »

Gençler Newroz tutuklularına özgürlük istedi

Newroz kutlamalarına katıldıkları için haklarında dava açılan 6'sı tutuklu 11 kişinin davası bugün başlıyor. Duruşma öncesi adliye önünde basın açıklaması yapan gençlik örgütleri, arkadaşlarının serbest bırakılmasını

Devamı için tıklayınız »

Öğrencilere tahliye yok

Ülkücülerin "tanık" olduğu 9'u tutuklu 13 Kürt öğrencinin yargılandığı davada tahliye çıkmadı.

Devamı için tıklayınız »

ODTÜ'lüler ayakta

ODTÜ’de 18 Aralık günü Tayyip Erdoğan’ın ziyaretiyle birlikte yaşanan olaylara tepki gösteren aydın ve sanatçılar, bugün Devrim Stadyum’unda konser gerçekleştiriyor. ODTÜ’lülerin . “ODTÜ ayakta, AKP’ye direniyor”

Devamı için tıklayınız »

Galatasaray Üniversitesi ayakta: Rektör istifa

Galatasaray Üniversitesi öğrenci ve öğretim üyeleri, ODTÜ'de yaşanan polis şiddetine rektörlüğün verdiği desteği kampüste protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

ODTÜ'lü öğrenciler direnişi sürdürüyor

ODTÜ'de öğrenciler iki gün boyunca sürecek "U3 amfisini terk etmeme eylemini" başlattı.

Devamı için tıklayınız »

Başka bir üniversite mümkün

'Geleneği yaşatan ODTÜ'lü öğrencilere ithafımdır'

Devamı için tıklayınız »

Ankara'da ODTÜ'lü öğrencilere operasyon

Ankara'da onlarca eve baskın düzenleyen polis, çok sayıda öğrenciyi gözaltına aldı.

Devamı için tıklayınız »

ODTÜ direnişi sosyal medyada tartışılıyor

Dün ODTÜ’de yaşanan olaylar arından ODTÜ sosyal medyada da gündem oldu. Özellikle ATV'nin yaptığı 'haber' hem tepkilerin, hem de alayların konusu oldu.

Devamı için tıklayınız »

Erdal'ın yaşını büyüterek asanlar, Samast'ın yaşını küçülttü

Erdal Eren'i anmak için İzmir'de bir araya gelen gençler, NATO üssüne yürüdüler. Gençler, "Erdal'ın yaşını büyüterek asanlar, Hrant'ın katili Ogün Samast'ın yaşını küçülterek çocuk mahkemesinde yargılıyor"

Devamı için tıklayınız »

Yeni YÖK Yasası'na karşı ortak mücadele cephesi oluşuyor

Hükümetin hazırladığı yeni YÖK Yasası’na karşı Eğitim Sen öncülüğünde güçlü bir ortak mücadele cephesi örülüyor. Yürütülecek mücadelenin ilk adımı olarak Ankara'da bir basın toplantısı düzenlendi.

Devamı için tıklayınız »

İÜ öğrencilerine 417 yıl hapis isteniyor

İstanbul üniversitesi hukuk fakültesi’nde sekiz ay önce meydana gelen patlamadan sonra gözaltına alınan öğrenciler hakkındaki iddianamede, 13 öğrenciden 3'ü için müebbet ve toplam 417 yıl hapis

Devamı için tıklayınız »

'Tıp örgütü' davası yarın

Tıp öğrencilerine yönelik 'terör örgütü üyeliği ve örgüte yardım etmek' suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması yarın Ankara 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlıyor. 6 Haziran'da gözaltına alınan 47

Devamı için tıklayınız »

İÜ'de zam gerginliği

Yemekhane zamlarının geri çekilmesini talebiyle ücretsiz yemek almak isteyen İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerine polis tarafından yemekhaneye alınmıyor.

Devamı için tıklayınız »

Bekir Bozdağ'a yumurtalı protesto

Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi'nde düzenlenen Latin Amerika Çalıştayı'na katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Öğrenci Kolektifler tarafından yumurtalarla protesto edildi.

Devamı için tıklayınız »