pages_start

"Lise" kategorisinde yer alan 17 haber tarihe göre sıralandı

'Yarış atı değil öğrenciyiz'

Liseliler sınav sistemine karşı Kadıköy'de miting gerçekleştirdi. Tepe Nautilus önünde toplanan yüzlerce liseli "Yarış atı değil, öğrenciyiz", "Eşit, parasız, bilimsel, anadilde eğitim", "Gençlik uyuma geleceğe sahip

Devamı için tıklayınız »

YGS'de şifreli kopya skandalı

Ne MİT kontrolü, ne bluetooth avı, ne cep-tuvalet yasağı çare oldu... 2011 YGS'de, kopyanın sırrı, soru kitapçıklardan çıktı... 'Özel şifre' ile şıklar üzerinden gidilerek doğru yanıt

Devamı için tıklayınız »

'Yeter Gayrı Sınavınız'

Liseli Öğrenci Birliği üyeleri, Yükseköğrenime Geçiş Sınavı sona ermesinin hemen ardından Beyazıt Meydanı'nda protesto eylemi düzenledi. Liseli gençler, sınav giriş formlarını yırttı.

Devamı için tıklayınız »

'Didik didik' YGS sona erdi

Üniversitede okumak isteyen 1 milyon 692 bin 345 aday 160 dakika boyunca ter döktü. Üniversiteye girişte birinci aşama sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren adaylar

Devamı için tıklayınız »

Galata Köprüsü'nde zincirli eylem

Liseli öğrenciler, Galata Köprüsü'nü trafige kapattı, kendilerini zincirledi.Gençlerin zincirli eylemi zorunlu din dersi kaldırılması talebiyle yaptıkları öğrenildi. 8 liseli gözaltına alındı.

Devamı için tıklayınız »

Sağlıkta dönüşüm yine kör etti

Sağlık Bakanlığı'na bağlı İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde katarakt ameliyatı olan hastalardan 8'i kör oldu. Hastalar, dava açacak. SES'ten "Sağlıkta dönüşüm yine kör etti"

Devamı için tıklayınız »

'Parasız eğitim' isteyen 7 öğrenci gözaltına alındı

Parasız eğitim talebiyle Okmeydanı ve Küçükarmutlu'da birer hafta çadır kuran Gençlik Federasyonu üyesi liseli öğrencilerin Sarıgazi'de kurmak istediği çadır polis tarafından engellendi. Müdahalede 7 öğrenci gözaltına

Devamı için tıklayınız »

Sorunu çözmek için okullar satılıyor(!)

Okuluma Dokunma İnisiyatifi, İstanbul'da değerli araziler üzerinde bulunan okullarının satışının hızlandırıldığına dikkat çekerek, topladıkları binlerce imzayı İstanbul Valiliği'ne teslim etti.

Devamı için tıklayınız »

Liselilerden YÖK'ü protesto mitingine çağrı

Liseli öğrenciler, Yüksek Öğretim Kurumu'nu (YÖK) protesto etmek için 6 Kasım'da Ankara'da yapılacak olan mitinge katılım çağrısı yaptı.

Devamı için tıklayınız »

'Siviller' giriyor, biz de sivil girmek istiyoruz

Devrimci Liseliler (Dev-Lis), YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın, "İnsanların elbiselerine karışmak insan onuruna aykırı" sözlerinin liseler için de geçerli olmasını istedi.

Devamı için tıklayınız »

Gençler nasıl bir anayasa istiyor?

Gençler için anayasa tartışmaları ne anlam ifade ediyor, talepleri neler? Gençlik referandum konusunda nasıl bir tutum alıyor? Bu sorular ışığında Bandırma'daki gençlerin fikirlerini aldık.

Devamı için tıklayınız »

10 bin aday sıfır çekti

Üniversite adaylarının katıldığı sınavda, 784 bin 564 aday, 180 ve üstünde puan alarak, üniversite tercihi yapmaya hak kazandı.

Devamı için tıklayınız »

Bugün karnemi yakıyorum!

Öğrenciler okullarının TOKİ'ye satışını karnelerini yakarak protesto etti. Okul önünde yapılan basın açıklamasında öğretmenler, öğrenciler ve veliler okullarının ellerinden alınmasına izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Devamı için tıklayınız »

Liseliler sınavlara hayır diyor

ÖSS yerine getirilen Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'na az bir zaman kala liseliler sınavların tamamen kaldırılması için yarın Kadıköy'de miting düzenleyecek.

Devamı için tıklayınız »

Çocuklara ve gençlere para yok!

Sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan Kamu Harcamaları İzleme raporuna göre Türkiye, gençler ve çocuklara yönelik kamu harcamalarında Avrupa sonuncusu.

Devamı için tıklayınız »

Eğitimci Brinkmann: Öğrenci çocukların tutuklanması çağ dışıdır

Alman Eğitimciler Sendikası (GEW) Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Manfred Brinkmann, milyonlarca Kürt'ün yaşadığı Türkiye'de anadilde eğitimin engellenmesinin insan hakkı ihlali olduğunu belirterek, "Aileleri baskı altında olan öğrenci

Devamı için tıklayınız »

Okuldan atılan öğrencilere destek büyüyor

TEKEL işçilerine destek eylemi yaptıkları için Çekmeköy Mehmetçik Lisesi'nden atılan 24 öğrenciye destek büyüyor. Çok sayıda lise öğrencisi arkadaşlarının geri alınması için İstiklal Caddesi'ne yürüyüş yaptı.

Devamı için tıklayınız »