10 Mart 2011, Perşembe

Sema için meşaleli yürüyüş

Uludağ Üniversitesi öğrencileri, geçtiğimiz günlerde parçalanarak katledilen arkadaşları Felsefe birinci sınıf öğrencisi Sema Karakoç'un katillerinin bulunup yargılanması için meşaleli yürüyüş düzenledi.

Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencileri, geçtiğimiz günlerde parçalanarak katledilen arkadaşları Felsefe birinci sınıf öğrencisi Sema Karakoç'un katillerinin bulunup yargılanması için meşaleli yürüyüş düzenledi. Görükle yerleşim meydanında toplanan Karakoç'un arkadaşları, buradan Sema'nın kaldığı Özlem Pansiyonu'na kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında ''Erkek vuruyor devlet koruyor, öfkeliyiz isyandayız değiştireceğiz'' pankartı açan öğrenciler, sık sık ''Katiller bulunsun hesap sorulsun'', ''Jin jiyan azadî'' sloganları attı. Pansiyon önünde öğrenciler adına açıklama yapan Neşe Urlu, son dönmelerde artan kadın cinayetlerine dikkat çekerek, cinayetlerin asıl sorumlusunun devlet olduğunu söyledi. Son bir yılda 358 kadının öldürüldüğünün altını çizen Urlu, bu cinayetleri işleyenlerin birçoğunun hala gün yüzüne çıkmadığını belirtti.

'DEVLET TECAVÜZCÜLERİ KATİLLERİ KORUYOR'

Katledilen kadınların birçoğunun öldürülmeden önce savcılığa veya polise başvurmasına rağmen her hangi bir önlemin alınmadığını vurgulayan Urlu, "Devlet yaptıklarıyla bire bir bu ülkedeki katilleri, tecavüzcüleri koruma altına alıyor. Yetkililer son olarak 14 yaşındaki çocuğa tacizde bulunan Hüseyin Üzmez'i serbest bırakarak asıl yüzünü göstermiştir" dedi.

EmekDunyasi.Net

 

Bağlantılı Haberler