14 Nisan 2011, Perşembe

18 kez başvurdu koruma verilmedi 18 yerinden bıçaklandı

Behice Ç. Kocasından şiddet gördüğü için devletten 18 kez koruma istedi, savcı "her isteyene koruma veremeyiz" dedi. Behice Ç'yi kocası 18 yerinden bıçakladı.

Adana'da bir kadın, boşandığı eşi tarafından 18 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralanan annesine ilk müdahaleyi yapan sağlıkçı kızı Tuğba Çetinkaya, devletten koruma istediklerini ancak savcılığın 'Herkese koruma verseydik Türkiye'de koruma kalmazdı' diyerek taleplerini reddettiğini söyledi.

Çankaya İlçesi'nde önceik gün 21.00 sıralarında meydana gelen olayda, taksicilik yapan 42 yaşındaki Arap Çetinkaya, iddiaya göre boşandığı eşi 38 yaşındaki Behice Çetinkaya'yla evlilikleri sırasında ortaklaşa aldıkları evin paylaşımı konusunu görüşmek üzere evine gitti.

Aşağıya inen Behice Cetinkaya, eski eşine 'kendisiyle görüşmek istemediğini ve bir daha rahatsız etmemesini' söyledi. Bunun üzerine eski karı-koca arasında tartışma çıktı. Bu sırada Arap Çetinkaya, yanında taşıdığı bıçakla eski eşini 18 yerinden bıçaklayarak, kanlar içinde bırakıp kaçtı. Aparmanın kapısında kanlar içinde kalan Behice Çetinkaya'ya, ilk müdahaleyi özel bir poliknikte sağlık elemanı olarak çalışan kızı Tuğba Çetinkaya yaptı. Behice Çetinkaya, daha sonra olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. NumuneHastanesi'nde yoğun bakıma alınan Behice Çetinkaya'nın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Annesine ilk müdahaleyi kapının önünde kendisinin yaptığını söyleyen Tuğba Çetinkaya gözyaşları içinde şunları anlattı:

'SAVCI SESİMİZ DUYMADI'

"Annemin her yerinde bıçak yarası vardı, kanlar içindeydi. Annemi babamın elinden alamadım. Babam daha önce de hem anneme hem de bana şiddet uyguluyordu. Daha önce dört kez yaralama olayı gerçekleştirdi. Benim elime de döner bıçağını vurmuştu, sakat bıraktı. Bundan dolayı hızını alamıyor. Bize saldırıyor." Babasının daha önceden gerçekleştirdiği olaylar üzerine savcılığa ve karakola gittiğini belirten Tuğba Çetinkaya şöyle devam etti, "Daha önceden savcılığa gittim. Karakola gittim. Gereken bütün işlemleri yaptık. Kadın sığınma evleriyle de görüştük. Oraya da dilekçemizi verdik, ama savcılıktan talep ettiğimiz koruma verilmedi. Babamla ilgili hiçbir işlem yapılmadı. Savcılığa dilekçemizde, 'Bu adamdan şiddet görüyoruz. Bu birinci olay değil, ikinci olay değil. Cam kırdı. Bizlere hakaret etti' dekik, anlatamadık derdimizi. Bize sahip çıkmayanlar bugün ne diyecek."

Babasının daha önce döner bıçağıyla kendisine saldırdığını ve elinden yaralandığını kaydeden Tuğba Çetinkaya, "Gittim şikayetçi oldum, babam gözaltına alındı ama yarım saat sonra serbest bırakıldı. Hiçbir işlem yapılmadı. Savcının yanına gittim. Koruma istedim. Bana dedi ki savcı, 'Herkese koruma verseydik Türkiye'de koruma kalmazdı.' Bu birinci kadın değil, ikinci kadın değil. Benim annem ölüyor, şu anda durumu çok kritik."

ADANA- EmekDunyasi.Net

Bağlantılı Haberler