pages_start

"ataması yapılmayan öğretmenler" konulu haberler

Atanamayan 40 bin öğretmen bu sefer atandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), belirlenen branşlar için KPSS'de ilk kez düzenlenen Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne göre ilk öğretmen ataması yapıldı. 40 bin yeni öğretmen adayının atama

Devamı için tıklayınız »

Erdoğan'dan ataması yapılmayan öğretmenlere: Al oyunu kendine sakla

Recep Tayyip Erdoğan Antep gezisi esnasında ataması yapılmayan öğretmenlerin tepkisinin hedefi oldu. "Şubat'ta atama yoksa, oy da yok" diyen öğretmen adayına Erdoğan'ın yanıtı "Ananı al da

Devamı için tıklayınız »

Şafak dersleri

Şafak Bay bir yıl önce bugün ayrıldı aramızdan. Siz onu “kanser hastası, ataması yapılmayan öğretmen” olarak tanıdınız belki. Tanım eksikti. Şafak Bay kimdi, kısacık yaşamına sığdırdıklarıyla

Devamı için tıklayınız »

40 bin öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, Ağustos ayında 40 bin öğretmenin atamasının yapılacağını açıkladı. Bakanın açıklamasında Erdoğan'dan sanki kendi cebinden olanaklar bahşeden bir padişah gibi söz etmesi dikkat

Devamı için tıklayınız »

Atanamayan öğretmen Dinçer’in sözünü kesti

Ardahan'da bir törene katılan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer konuşma yaptığı sırada ataması yapılmayan bir öğretmenin tepkisi ile karşılaştı. Ataması yapılmayan öğretmen Namlıgezoğlu, Dinçer’in konuşmasını gerçek

Devamı için tıklayınız »

Ataması yapılmayan bir öğretmen daha intihar etti

Ataması yapılmayan öğretmen birisi daha intihar etti. Balıkesir'in Kesput ilçesinde ücretli öğretmenlik yapan Seçkin Turan'ın intiharının ardından Eğitim-Sen bir açıklama yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Kaldı 303 bin öğretmen

Türkiye'de 320 bin öğretmen işsiz. Okullarda 150 bin öğretmen açığı var. Milli Eğitim Bakanlığı 17 bin kadrolu öğretmenin atamasını yaptı. 303 bin öğretmen hala işsiz.

Devamı için tıklayınız »

Ömer Dinçer sınıfta kaldı

Ataması Yapılmayan ve Güvencesiz Eğitimciler Meclisi (AYGEM) üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer için hazırladıkları yarıyıl karnesini gönderdi. Karneye göre Ömer Dinçer'in durumu pek parlak değil.

Devamı için tıklayınız »

Ataması yapılmayan öğretmenler Ömer Dinçer'e karne gönderecek

Ataması Yapılmayan ve Güvencesiz Eğitimciler Meclisi (AYGEM) 23 Ocak Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e karne gönderecek.

Devamı için tıklayınız »

Şafak Bay'ın Ölüsüne Üç Yıl Hapis

Atanamayan Öğretmenler Platformu kurucularından Şafak Bay, kanser nedeniyle hayatını kaybettikten beş ay sonra, katıldığı bir basın açıklaması nedeniyle üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Devamı için tıklayınız »

Penguen'in öğretmenler günü kapağı

Penguen Dergisi 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde ataması yapılmayan öğretmenleri kapak yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Ataması yapılmayan Öğretmenler Ankara'da

İstanbul ve Samsun'dan düzenlediği yürüyüş ile Ankara'ya gelen Ataması Yapılmayan Öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) yürüyerek taleplerini iletti.

Devamı için tıklayınız »

Ataması yapılmayan öğretmenler Ankara'ya yürüyecek

Ataması Yapılmayan ve Güvencesiz Öğretmenler, 19 Kasım'da "Nitelikli eğitim için ücretli öğretmenlik kaldırılsın" talebiyle Ankara ya yürüyecekler.

Devamı için tıklayınız »

AYÖP: Uyduruk bakan istemiyoruz

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) aktivisti öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'i "55 bin öğretmen ataması yapılacağı" vaadini yerine getirmemesi nedeniyle protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

Atanmayan öğretmenden Başbakan'a: 'Mevsimlik işçi gibi çalışıyoruz'

Mardin ziyareti kapsamında Artuklu Üniversitesi'nde katıldığı toplantıda konuşan Başbakan Erdoğan, 28 yaşındaki atanamayan bir öğretmenin "Mevsimlik işçi gibi çalıştırılıyoruz, kadro istiyoruz " isyanına, "inşallah daha yüksek

Devamı için tıklayınız »

BDP öğretmen sorunlarını meclise taşıdı

Ücretli ve sözleşmeli çalışan öğretmenlerin meclisteki sesi BDP oldu. Ücretli öğretmenlerin sorunlarının araştırılması için komisyon kurulması teklif edilirken, sözleşmeli öğretmen Elif Aybaç'ın durumuyla ilgili soru önergesi

Devamı için tıklayınız »

'KPSS'deki iptal adaletsizliği büyüttü'

KPSS'deki kısmi iptal adayları ikiye böldü. Adayların bir kısmı sınavın iptalinin adaletsizliği büyüteceğini dürüst adaylara haksızlık olacağını belirterek kopyacıları cezalandırılmasını istiyor. Gelinen durum iptal edilsin, edilmesin

Devamı için tıklayınız »

Eğitim Bilimleri Sınavı'nın iptali yeterli bulunmadı

KPSS mağdurları Eğitim Bilimleri Sınavı'nın iptal edilmesini, soruları elde edenlerin Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı sonuçlarına göre atanabilmesinden dolayı yeterli bulmuyor.

Devamı için tıklayınız »

Yarımağan 'hesabını verecek'miş(!)

KPSS’de kopya iddialarıyla ilgili ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan açıklama yaptı. Yarımağan hasabını verip görevinden ayrılacağını söyledi.

Devamı için tıklayınız »

Atama isteyene gözaltı!

AYÖP üyesi atama isteyen öğretmenler oturma eylemlerinin üçüncü gününde polis tarafından yaka-paça gözaltına alındı.

Devamı için tıklayınız »

Ceplerindeki son parayı 'Bakan'a yolladılar

AYÖP üyeleri, öğretmen ataması konusunda hükümetin 'kaynak yok' gibi gerekçe sunmalarına tepki göstererek, Maliye Bakanlığı'na ceplerinde kalan son paraları postaneden göndererek hükümeti protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

"Bize öğrencilerimizi verin"

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu(AYÖP) Mülkiyeliler Birliği’nde yaptığı açıklamayla, 15 Ağustos’tan itibaren Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda başlatacakları eylem hakkında bilgi verdi.

Devamı için tıklayınız »

'Şafak öğretmen ölüme gönderiliyor'

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu, kanser hastası olan öğretmen Şafak Bay'ın, tedavisi için ABD Büyükelçiliği tarafından vize işlemlerinin geciktirilmesine tepki gösterdi.

Devamı için tıklayınız »

Şafak öğretmen hastaneye kaldırıldı, açlık grevine devam

5 yıldır atamasının yapılmasını bekleyen, ancak ataması yapılmayan, kemik kanseri Şafak Bay açlık grevinin ilk gününde hastaneye kaldırıldı. Bay açlık grevine devam ediyor.

Devamı için tıklayınız »

Atanmayan Şafak öğretmen açlık grevinde

5 yıldır atama bekleyen, kemik kanseri hastalığına yakalanan, Türkçe Öğretmeni Şafak Bay(25), Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda süresiz açlık grevi başlattı.

Devamı için tıklayınız »

Öğretmenlerden 4 dilde 'Geleceğimizi karartmayın' çağrısı

İşsiz ve Güvencesiz Eğitimciler Platformu (İGEP) Şanlıurfa'da 4 dilde yaptıkları açıklamada, isyan durumuna geldiklerini, geleceklerinin karartılmasından vazgeçilmesini ve kadrolu atamalarının yapılmasını talep etti.

Devamı için tıklayınız »

Sözünü tutmayan MEB’e balonlu protesto

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) aktivistleri, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)’nı balon patlatarak protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

"Hep ölecek miyiz?"

Trabzon’da işsiz öğretmen bir binanın 5. katından atlayarak intihar etti. İntihar eden kişinin 2 üniversite bitiren ancak ataması yapılamayan bir öğretmen adayı olduğu ortaya çıktı. AYÖP,

Devamı için tıklayınız »

'400 bin öğretmen açığı, 327 bin atanmayan öğretmen var'

Eğitim Sen Adana Şubesi'nin 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılına ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye'de 400 bine yakın öğretmen açığı ve 327 bin atanamayan öğretmenin olduğuna dikkat çekildi.

Devamı için tıklayınız »

327 bin işsiz öğretmen var

Eğitim-Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, öğretmen atamaları ve açığına ilişkin yapılan düzenlemelerin yetersiz olduğunu ifade ederek, bir an önce eğitimcileri mağdur eden bu düzenlemelerden vazgeçilmesini istedi.

Devamı için tıklayınız »