pages_start

"derelerin kardeşliği platformu" konulu haberler

Rize'de toplu balık ölümleri başladı, sorumlu HES'ler mi?

Rize'de Taşlıdere'de toplu balık ölümleri meydana geldi. Derelerin Kardeşliği Platformu, toplu balık ölümlerinden HES şirketlerinin sorumlu olduğunu açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

'Bu tasarı doğayı yağmalar'

Derelerin Kardeşliği Platformu (DEKAP) Dönem Sözcüsü Ömer Şan, TBMM Çevre Komisyonu'nda, Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı'nın 14. maddesinin kabul edilmesinin doğanın yağmalanmasına neden olacağını

Devamı için tıklayınız »

Dereler Ankara'ya aktı

Doğanını ve yaşamın yağmalanmasına karşı Ankara'da buluşan binlerce yaşam savunucusu, çevreyi ranta çevirenleri, talan edenleri uyardı.

Devamı için tıklayınız »

Derelerin Kardeşliği Platformu yürütmesi yenilendi

Rize'de yapılan Derelerin Kardeşliği Meclis toplantısına katılan 41 vadiden 105 temsilci yeni yürütme kurulunu seçerken, mücadeleyi birlikte yürütme kararı alındı.

Devamı için tıklayınız »

Kardeş dereler HES istemiyor

Derelerin Kardeşliği Platformu'nun çağrısıyla Rize'de "Kardeş dereler buluşuyor" forumunda bir araya gelen yüzlerce kişi, hükümetin Meclis'e sunduğu, tabiatı ve biyolojik çeşitliliği koruma yasa tasarısını tartıştı.

Devamı için tıklayınız »

Kardeş derelerin sesi Rize'de

Derelerin Kardeşliği Platformu'nun çağrısıyla üzerine Türkiye'deki tüm Hidroelektrik Santral (HES) karşıtları, 4 Aralık günü Rize'deki İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan "Kardeş Derelerin Buluşması" etkinliğinde bir

Devamı için tıklayınız »

Doğal alanlar şirketlerin talanına açılacak!

Suyun Ticarileşmesi Platformu üyeleri, Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Konuma Kanunu Tasarısı'nın Meclis'te kabul edilmesi halinde sit ve doğal alanların özel şirketlerin talanına açılacağına dikkat çekti.

Devamı için tıklayınız »

Fırtına Vadisi'nde çığlık!

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'nde bulunan Fırtına Vadisi üzerinde bir grup çevreci ve yöre halkı, hükümetin 'Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı'nı çığlık atarak protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

Koruma kanunu doğa düşmanı

Suyun Ticarileştirilmesine Hayır Platformu ve 3. Köprüye Karşı Yaşam Platformu 'Tabiat ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanun Tasarısı'na karşı eylem yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Çevreciler Çevre Bakanı Eroğlu'nu dava edecek

Çevre Bakanı Eroğlu'nun çevre3cileri itham eden açıklamaları çevrecilerin tepkisine neden oldu. Çevreciler Bakan Eroğlu'na tazminat davası açmaya hazırlanıyor.

Devamı için tıklayınız »

HES'e 3 iptal kararı daha

Derelerin Kardeşliği Platformu, Rize İdare Mahkemesi'nden 3 Hidroelektrik Santral hakkında iptal kararı verdiğini bildirdi.

Devamı için tıklayınız »