pages_start

"gezi parkı" konulu haberler

'Gezi Parkı'na çivi dahi çakamazlar'

Bölge İdare Mahkemesi, Gezi Parkı'na "Topçu Kışlası" projesinin yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı.

Devamı için tıklayınız »

Halk Gezi Parkı'nı yıktırmadı, Vali'ye de açılış yapmak kaldı

İstanbul Valisi'nin Gezi Parkı'nda açıklama yaptığı sırada parka girmek isteyen Taksim Dayanışması üyelerine polisler müdahale etti. Vali, aynı dakikalarda parkta yaptığı açıklamada, parkların vatandaşın olduğunu söyledi.

Devamı için tıklayınız »

Gezi parkı direnişi gece 03'e kadar devam etti

Taksim Dayanışması'nın yayalaştırma projesinin iptal kararını tebliğ etmek ve Gezi Parkı'nın tekrar halka açılması için bugün yaptığı çağrı üzerine Taksim'e akan binlerce kişi bir kez daha

Devamı için tıklayınız »

Vali Mutlu İstanbul halkını mutsuz etmeye kararlı: Taksim yasak!

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bu akşam saat 19.00'da Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla Taksim'de gerçekleştirilecek olan basın açıklamasını 'hukuksuz' ilan etti. İstanbul halkı Gezi Parkı'na gitmekte kararlı.

Devamı için tıklayınız »

Dozerler yeniden Gezi Parkı'nda

Taksim Gezi Parkı'na bugün yeniden iş makinaları girdi. Taksim Dayanışması, konuyla ilgili Koruma Kurulu'na başvurdu, Büyükşehir Belediyesi de açıklama yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Polis revire de gaz bombası attı!

Taksim'deki karanfil bırakma eyleminden sonra polis müdahalesi sonucu yaralanan kişilerin kaldırıldığı Makine Mühendisleri Odası'na gaz bombası atıldı.

Devamı için tıklayınız »

Taksim Dayanışması: Mücadele devam ediyor

Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla bugün (22 Haziran) saat 19.00′da Taksim Meydanı’nda yüz bine yakın insan toplandı. Polis, 20.30 sıralarında halka saldırdı. Taksim Dayanışması saldırı öncesinde eylemde yaptığı

Devamı için tıklayınız »

Vali Mutlu'dan 'karanfil'e müdahale açıklaması

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Taksim Meydanına karanfilleriyle gelen kitleye yapılan müdahaleyi 'Olay karanfil bırakmanın ötesine geçti' şeklinde açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

Hüseyin Çelik:105 site 262 twitter hesabı tespit edildi

AKP sözcüsü Hüseyin Çelik Gezi Parkı için yapılması planlanan plesibit ile sosyal medyaya sınırlama getirecek düzenlemenin ayrıntılarını anlattı.

Devamı için tıklayınız »

Gökhan Biçici yaşadığı polis şiddetini anlattı

16 Haziran'da polis tarafından darp edilip yerlerde sürüklenerek gözaltına alınan Gökhan Biçici serbest bırakıldıktan sonra yaşadığı polis şiddetini anlattı.

Devamı için tıklayınız »

İşte Gökhan Biçici'nin gözaltına alınma görüntüleri

Gezi Parkına yapılan polis müdahalesini protesto eylemlerini izleyen gazeteci Gökhan Biçici polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı. Biçicinin gözaltına alınma görüntüleri kameralara işte böyle yansıdı.

Devamı için tıklayınız »

Ankara Ethem için direniyor!

Polis kurşunu ile katledilen Ethem Sarısülük için Güvenpark'ta düzenlenecek olan anmaya polis tarafından gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale edildi. Müdahalenin ardından kitle tekrardan Güvenpark'ta

Devamı için tıklayınız »

Polis Gezi'ye girdi

AKP'nin Ankara Sincan'da düzenlediği mitingte konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Taksim Gezi Parkı'nın boşaltılmaması halinde müdahale edileceği yönünde yaptığı konuşmanın ardından çok sayıda polis Taksim Meydanı

Devamı için tıklayınız »

KESK: Gezi parkına müdahale olursa iş bırakacağız

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Taksim Gezi Parkı'na bu gece polisin saldırması durumunda yarın sabahtan itibaren iş bırakacağını ve kent meydanlarında eylemler düzenleyeceğini duyurdu.

Devamı için tıklayınız »

Taksim Dayanışması: Direniş ölümü göze alarak devam ediyor

Taksim Dayanışması, Taksim Meydanına polis müdahalesiyle ilgili 'tüm dünyayı tepki göstermeye, halkı desteğe' davet etti.

Devamı için tıklayınız »

Taksim'de çatışmalar sürüyor

Taksim'de sabah 07'de başlayan polisin saldırısı aralıksız sürüyor. Halaskargazi Caddesi ile İstiklal Caddesi'nde çatışmalar sürüyor. İş makineleri Taksim Meydanı'nı temizliyor.

Devamı için tıklayınız »

Başbakan konuştu, Yeni Şafak hedef gösterdi, Alabora yanıt verdi

Başbakan Erdoğan'ın son günlerde Gezi Parkı direnişini en ağır hakaretler ve defalarca yalanlanan manipülatif bilgilerle hedefe koyması, Yeni Şafak'ı harekete geçirdi.

Devamı için tıklayınız »

'Direniş sosyal medyanın içeriğini değiştirdi'

Alternatif Bilişim Derneği Başkanı Ali Rıza Keleş, sosyal medya'nın Gezi Parkı direnişine etkisini ve yurttaş gazeteciliği'nin daha da artan önemini değerlendirdi.

Devamı için tıklayınız »

Çarşı'dan Gezi Parkı Direnişçileri'ne mektup

Gezi Parkı direnişçilerinden Çarşı grubu, Gezi Parkı için günlerdir direnen herkese bir teşekkür mektubu yazdı. İşte o mektup:

Devamı için tıklayınız »

Fenerbahçe taraftarından birlik çağrısı

Gezi Parkı Direnişinde taraftarların omuz omuza direnmesi tribünlere de yansıtılmaya çalışılıyor. Fenerbahçe'nin taraftar sitesi 12numara.org, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçında iki takım taraftarının

Devamı için tıklayınız »

Sosyal medyada 'halkı isyana teşvik' ettiği iddiasıyla 16 kişi gözaltına alındı

İzmir'de, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili sosyal medya üzerinden halkı isyana teşvik ettikleri gerekçisiyle 16 kişi gözaltına alındı.

Devamı için tıklayınız »

Haysiyet ayaklanması- Ahmet İnsel

Gezi isyanı, zaman zaman katılım olarak Avrupa'dakileri katbekat aşan bir haysiyet ayaklanmasıdır. Yurttaş haysiyetini ve demokrasi değerlerinin çiğnendiğine inananlar mütehakkime karşı ayaklanıyorlar.

Devamı için tıklayınız »

Dersim'de çatışmalar sürüyor

Dersim'de polisin müdahalesi üzerine merkezde başlayan çatışmalar mahallelerde devam ediyor. Polis, Dersim Devlet Hastanesi'ne de gaz bombası attı.

Devamı için tıklayınız »

Sırrı Süreyya Önder'den Kılıçdaroğlu'na: Yemezler gözüm!

BDP İstanbul milletvekili Önder, Gezi Parkı olayları ile ilgili CHP'yi çok ağır bir dille eleştirdi. Önder 'Direnişi biz başlatık. CHP ambulans arkasında giden fırsatçı taksi gibi

Devamı için tıklayınız »

Beşiktaş'ta polis saldırısı

Taksim Gezi Parkı ve meydanın halka açılmasının ardından, polis bu kez de Beşiktaş'ta kitleye müdahale etti. Çatışmalar sürüyor. Çok sayıda yaralı var.

Devamı için tıklayınız »

Erdoğan bildiğini okuyor: Polis kalacak, ağaçlar sökülecek, kışla yapılacak

Başbakan Erdoğan tüm ülkeyi ayağa kaldıran Gezi Parkı direnişine ilişkin ilk değerlendirmesinde onbinlere ve sosyal medya kullanıcılarına tehditler savurdu.

Devamı için tıklayınız »

Sırrı Süreyya'nın Sırrına Ortak Olmak- Şeyhmus Diken

Onu daha evvelki gün Taksim Gezi Parkı’nın içinde gazın, tozun, kavganın orta yerinde kepçenin önünde bir başına gördüm. Ardında kalabalıklar vardı ama çokluklar içinde bir başına

Devamı için tıklayınız »

Köşe yazarlarından Gezi Parkı direnişi

Aralarında Ali Bayramoğlu, A. Turan Alkan, Ayşe Böhürler, Murat Belge, Ahmet Hakan'ın olduğu köşe yazarları Gezi Parkı direnişini yazdı.

Devamı için tıklayınız »

Türkiye sokakta: Her yer Taksim her yer direniş

Taksim Gezi Parkı için başlatılan eyleme polis müdahalesi tüm ülkede tepkiye neden oldu. Pek çok ilde onbinlerce insan sokağa çıkarak 'Her yer Taksim her yer direniş'

Devamı için tıklayınız »

Mahkeme, Gezi Parkı hakkında kararını verdi

İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Taksim Gezi Parkı'nın Topçu Kışlası'na dönüştürülmesi ile ilgili projede yürütmeyi durdurma kararı verdi

Devamı için tıklayınız »