pages_start

"iş cinayetleri" konulu haberler

28 günde 70 iş cinayeti

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin raporuna göre, Şubat ayında 5'i çocuk, 4'ü kadın olmak üzere en az 70 işçi yaşamını yitirdi.

Devamı için tıklayınız »

Yeni yıl da işçilere ölüm getirdi: Ocak'ta en az 82 işçi yaşamını yitirdi

İstanbul İşçi Sağlığı ve Güvenliği Meclisi yeni yılın ilk ayının iş cinayeti bilançosunu açıkladı. Buna göre Ocak ayında en az 82 işçi hayatını kaybetti. En çok

Devamı için tıklayınız »

11 işçinin yanarak can verdiği Marmara AVM davasına yeni bilirkişi

11 işçinin yanarak can verdiği Marmara AVM inşaatı davasında bir gelişme yok. Aradan geçen zamana rağmen hala yakalanamayan sanıklar, kabul edilmeyen bilirkişi raporları var, adalet ise

Devamı için tıklayınız »

Kasım ayında da en az 128 işçi 'cinayete' kurban gitti

İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, basın ve emek/meslek örgütlerinden gelen bilgilerle hazırladığı Kasım ayı iş cinayetleri raporunu hazırladı.

Devamı için tıklayınız »

Sivas'ta bir taşeron işçisi iş cinayeti sonucu hayata kaybetti

Sivas'taki Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş. (TÜDEMSAŞ) fabrikasında, taşeronla yapılan kaynak işlerinde çalışan Kaddafi Gülmez vagonları bağlayan halatın kopması sonucu vagon altında kalarak hayatını kaybetti.

Devamı için tıklayınız »

Tuzla tersaneler bölgesinde göz göre ölümler devam ediyor

Tuzla Tersaneler Bölgesinde alınmayan önlemler bir işçinin daha ölümüne neden oldu. Tersaneler Bölgesi’nde kurulu bulunan Tersan Tersanesi’nde meydana gelen patlamada, Ali Yakar isimli işçi hayatını kaybetti.

Devamı için tıklayınız »

Bakan Çelik emeği savunan sendikacı arıyormuş!

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'in İzmir'de yaptığı konuşma hükümetin taşeronlaşma düzenlemesini kıdem tazminatı fonu düzenlemesiyle birlikte gündeme getirmeye hazırlandığını ortaya koydu. Çelik, hükümetin bunu başarmak için ne

Devamı için tıklayınız »

Nisan ayında en az 57 işçi hayatını kaybetti

İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Nisan ayında meydana gelen iş kazalarında en az 57 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

Gemi söküm patronlarına bakılırsa ölümler doğal

Gemi söküm patronları iş cinayetlerini değil, sorumluların cezalandırılmasını isteyenleri protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

Meksika'da iş cinayeti: 7 işçi öldü

Meksika'da bir bira fabrikasında, zehirli gazdan etkilenmiş olabileceği belirtilen 7 işçi yaşamını yitirdi.

Devamı için tıklayınız »

Mart ayında en az 55 işçi öldü

İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG), iş cinayetleri raporuna göre Mart ayında en az 55 işçi yaşamını yitirdi.

Devamı için tıklayınız »

İşçilere ölümden başka yol yok mu?

İşsizlik baskısıyla birlikte güvencesiz ve örgütsüz çalışmanın hızla yaygınlaştırılması işçileri ölüme ve hatta intihar girişimlerine sürüklemeye devam ediyor. Ankara, Urfa ve Aliağa'da yaşanan iş cinayetlerinde 4

Devamı için tıklayınız »

En iyi AVM ödülü, 11 işçinin katiline

En iyi AVM ödülü, 11 işçinin katilineFransa'nın Cannes şehrinde düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Fuarı'nda (MIPIM) geçtiğimiz yıl 11 işçiye mezar olan Marmara Park en iyi alışveriş merkezi

Devamı için tıklayınız »

İş cinayetleriyle mücadele gününde de ölümler durmadı

3 Mart İş Cinayetlerine Karşı Mücadele Günü kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir'de çeşitli açıklamalar ve eylemler yapılırken, iş cinayetleri durmak bilmedi. THY'de yaşanan iş cinayetinde 29

Devamı için tıklayınız »

THY'de iş cinayeti

Türk Hava Yolları uçaklarına teknik hizmet veren ve bakım yapan HABOM teknisyeni Şentürk Çavuş, park halindeki uçak ile uçaktan fosseptik boşaltma işlemi gerçekleştiren aracın arasında sıkışarak

Devamı için tıklayınız »

Ortası bulunur mu?

Uğur SOYLU daha yirmi dört yaşında iş cinayetine kurban giden bir metal işçisi. Ocak

Devamı için tıklayınız »

'Galvaniz Fabrikası'nın risk değerlendirmesi yapıldı mı?'

8 işçinin yaşamını yitirdiği Galvaniz Fabrikası'nı Çalışma Bakanı Çelik'in gündemine taşıyan İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, "Gaziantep OSB'de faaliyet gösteren Galvanez Fabrikası'nın risk değerlendirmesi yapılmış mıdır?

Devamı için tıklayınız »

'İş cinayetlerinin tek sorumlusu patronlar değildir'

İMC TV Emek Dünyası Programı'na konuk olarak katılan Volkan Emre Çalı, iş cinayetlerinin tek sorumlusunun patronlar olmadığını söyleyerek, Bakanlık ve konuyla ilgili diğer kurumların da sorumlu

Devamı için tıklayınız »

İş cinayetlerine karşı örgütlenenler kazanıyor

İş cinayetlerinin önlenememesinin en büyük nedenlerinden birisi olarak sorumluların cezalandırılmaması gösteriliyor. Dünya'da ve Türkiye'deki pek çok örnek sorumluların ancak mücadele yoluyla hesap vermek zorunda kaldığını gösteriyor.

Devamı için tıklayınız »

İşçilere yönelik seri cinayetler devam ediyor: Ocak ayında 68 işçi öldü

İşçi Sağlığı ve Güvenliği Meclisi yeni yılın ilk ayında gerçekleşen kazalarda en az 68 işçinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

İşçiler toprağa veriliyor

Antep'te Galvaniz fabrikasında meydana gelen patlama hayatını kaybeden işçilerden Lütfü Çalakan Antep'te, Ramazan Bezgin de Adana'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Suriyeli işçilerin cenazeleri de Suriye'ye gönderildi.

Devamı için tıklayınız »

Saygılı: Tuzla'da ölümlerden patronlar sorumlu

Liman, Tersane Gemi Yapım ve Onarım İşçileri Sendikası (Limter-İş) Genel Başkanı Kamber Saygılı, ''Tuzla tersanelerinde yaşanan ölümlerden işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerini almayan tersane patronları sorumludur''

Devamı için tıklayınız »

İş cinayetleri Taksim'de protesto edildi

İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybedenlerin Adalet Arayan Yakınları ve Yaralananlar, Zonguldak'ta yaşanan 'kazada' maden işçilerinin yaşamını yitirmesine dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Devamı için tıklayınız »

Öldüren taşeron sendikanın eylemlerine rağmen madenlere girmiş

Genel Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş, ''Taşeron, madenlerde iş kazalarına davetiye çıkarıyor." dedi. İstanbul'da da emek örgütleri madenciler için eylemdeydi.

Devamı için tıklayınız »

BDP'den meclise: İş cinayetlerini araştıralım

Hükümetin taşeronlaştırma politikalarıyla giderek artan iş cinayetleri meclise taşındı. Barış ve Demokrasi Partisi, iş cinayetleri ile ilgili meclis araştırması istedi.

Devamı için tıklayınız »

Kozlu madeninde patlama: 8 madenci öldü

Zonguldak'ta TTK'ya ait bir maden ocağında metan gazı birikmesi oldu, 8 madenci yaşamını yitirdi.

Devamı için tıklayınız »

Ucuz köle pazarları ve iş cinayetleri

Bu ülkede en ucuz şey insan hayatı... Her gün 172 iş kazasında, 4 işçi canından oluyor.

Devamı için tıklayınız »

Bu yıl en az 867 işçi iş cinayetlerinde öldü

İstanbul İş Sağlığı ve Güvenliği Meclisi'nin verilerine göre, 2012 yılı içerisinde en az 867 işçi iş kazalarında yaşamını yitirdi.

Devamı için tıklayınız »

Türkiye'de her gün 172 iş kazası, her gün 4 ölü

Dünyada her 15 saniyede bir işçi, iş kazası veya işe bağlı hastalıklardan dolayı, Türkiye’de ise her gün ortalama 4 işçi iş kazaları nedeniyle hayatını kaybediyor.

Devamı için tıklayınız »

Çalışma Bakanı iş cinayetlerinin maliyetini çıkardı

Çalışma Bakanı, sermayenin kar hırsına kurban giden işçiler üzerinden maliyet hesabı yaptı: "İş kazalarının Türkiye'ye yıllık maliyetinin 7.7 milyar lira."

Devamı için tıklayınız »