pages_start

"öğretmen adayları" konulu haberler

Öğretmen ataması yarı yarıya azaltıldı

AKP daha yeni hükümeti kurmadan seçim döneminde verdiği vaatleri unutmaya başladı. Seçimlerden hemen önce vaat olarak dile getirilen 15 bin öğretmen ataması yarı yarıya azaltılarak yapılacak.

Devamı için tıklayınız »

KPSS'de 'sıkı' tedbir

Kopya skandalı nedeniyle iptal edilen KPSS'nin Eğitim Bilimleri sınavı 31 Ekim pazar günü yapılacak. 294 bin 909 öğretmen adayın katılacağı sınavda 40 bin 800 personel görev

Devamı için tıklayınız »

'KPSS'deki iptal adaletsizliği büyüttü'

KPSS'deki kısmi iptal adayları ikiye böldü. Adayların bir kısmı sınavın iptalinin adaletsizliği büyüteceğini dürüst adaylara haksızlık olacağını belirterek kopyacıları cezalandırılmasını istiyor. Gelinen durum iptal edilsin, edilmesin

Devamı için tıklayınız »

Eğitim Bilimleri Sınavı'nın iptali yeterli bulunmadı

KPSS mağdurları Eğitim Bilimleri Sınavı'nın iptal edilmesini, soruları elde edenlerin Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı sonuçlarına göre atanabilmesinden dolayı yeterli bulmuyor.

Devamı için tıklayınız »

KPSS'de her kapı rezalete açılıyor (Video)

KPSS'nin yapılmasının üzerinden geçen her gün yeni bir rezaletin ortaya çıkmasına vesile oluyor.Sınavdan yüzlerce öğrencinin 120 soruda 120 net çıkarmasıyla başlayan şüpheler günler geçtikçe şüphelerin yersiz

Devamı için tıklayınız »

Yarımağan 'hesabını verecek'miş(!)

KPSS’de kopya iddialarıyla ilgili ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan açıklama yaptı. Yarımağan hasabını verip görevinden ayrılacağını söyledi.

Devamı için tıklayınız »

KPSS'de ikinci skandal iddiası

KPSS'de soruların çalındığı iddiasından sonra şimdi de ÖSYM'deki veri tabanından puanların çalındığı öne sürüldü. Ayrıca kopya skandalıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Devamı için tıklayınız »

Atama isteyene gözaltı!

AYÖP üyesi atama isteyen öğretmenler oturma eylemlerinin üçüncü gününde polis tarafından yaka-paça gözaltına alındı.

Devamı için tıklayınız »

Ceplerindeki son parayı 'Bakan'a yolladılar

AYÖP üyeleri, öğretmen ataması konusunda hükümetin 'kaynak yok' gibi gerekçe sunmalarına tepki göstererek, Maliye Bakanlığı'na ceplerinde kalan son paraları postaneden göndererek hükümeti protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

Atama isteyen öğretmenlerden oturma eylemi

AYÖP, Türkiye'nin dört bir yanından gelen ataması yapılmayan öğretmenle Sakarya Caddesi'nde taleplerini dile getirerek, oturma eylemi yaptı.

Devamı için tıklayınız »

"Bakan" Bakana!

Bugünlerde sevgili Aziz Nesin'i o kadar çok anar oldum ki. Ah diyorum, tam Nesin'lik bir ülke olduk çıktık.

Devamı için tıklayınız »

Şafak Bay'a vize çıktı, sıra tedavide

Kemik kanseri hastası Şafak Bay'ın vize sorunu çözüldü. AYÖP kurucusu Bay açlık grevi yapmış, ancak sonuç alamamıştı. Yapılan eylemler sonunda Dışişleri Bakanlığı devreye girdi.

Devamı için tıklayınız »

'Şafak öğretmen ölüme gönderiliyor'

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu, kanser hastası olan öğretmen Şafak Bay'ın, tedavisi için ABD Büyükelçiliği tarafından vize işlemlerinin geciktirilmesine tepki gösterdi.

Devamı için tıklayınız »

"Hep ölecek miyiz?"

Trabzon’da işsiz öğretmen bir binanın 5. katından atlayarak intihar etti. İntihar eden kişinin 2 üniversite bitiren ancak ataması yapılamayan bir öğretmen adayı olduğu ortaya çıktı. AYÖP,

Devamı için tıklayınız »

MEB’e lacivert çelenkle protesto

Eğitim-Sen Ankara Şubeleri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmen atamaları konusundaki anti-demokratik tutumunu MEB'in önüne lacivert çelenk bırakarak protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

İşsiz öğretmenler MEB'i protesto etti

Eskişehir'de Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu üyeleri, dün (24 Ağustos) gerçekleştirdikleri eylemle Milli Eğitim Bakanlığı´nı (MEB) protesto etti.

Devamı için tıklayınız »

Çubukçu öğretmenlere "para yok" dedi

KPSS'nin kaldırılması talebiyle Milli Eğitim Bakanı Nibet Çubukçu ile görüşen öğretmen adayları, Bakan Çubukçu'nun KPSS'nin kaldırılacağına dair somut bir şey söylemediğini, ancak bundan sonra sözleşmeli öğretmen

Devamı için tıklayınız »

Öğretmen adayları açlık grevinde

KPSS puanlarının yetersizliği nedeniyle atanamayan bir grup öğretmen adayı, Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı'nda çadır kurarak, 7 Ağustos'a kadar sürecek açlık grevine başladı.

Devamı için tıklayınız »