pages_start

"penguen" konulu haberler

Hüseyin Çelik'in büyük gafı Penguen'de

Hüseyin Çelik’in “Birkaç Mehmet öldü diye meclis toplanmaz” gafı Penguen’in bu haftaki kapağının konusu oldu.

Devamı için tıklayınız »

Penguen'den Nazım Hikmet göndermeli Cezaevleri kapağı

Haftalık mizah dergisi Penguen bu haftada Türkiye'nin önemli gündemlerini yaratıcı karikatürlerle kapağına taşıdı. Penguen'in bu hafta işlediği konu Urfa E Tipi Ceza Evinde 13 mahkumun ölümüyle

Devamı için tıklayınız »

Pengueni 'birileri' yakmış

Penguen Dergisi'ni itfaiye raporuna göre 'kimliği meçhul kişi veya kişiler', tiner veya gazyağı olduğu sanılan kimyasal bir maddeyle yakmış.

Devamı için tıklayınız »

Penguen'den Bakan Şahin'e gaz kapağı

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin bir kez daha kapak oldu. Penguen dergisi biber gazının zararlı olmadığını söyleyen bakan Şahin’i kapak yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Penguen'den Uludere Yorumu

Haftalık mizah Dergisi Penguen bu haftaki kapağını 35 kişinin hayatını yitirdiği Uludere'de yaşanan katliama ayırdı. Kapakta Bülent Arınç'ın "kendilerini tanıtmadılar" sözüne gönderme yapılıyor.

Devamı için tıklayınız »

Karikatürist Baruter'e 1 yıl hapis istemi

Penguen dergisinde çizdiği karikatür nedeniyle Bahadır Baruter hakkında 1 yıl hapis istendi. Avcı Baruter'in "Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılama" suçundan ceza almasını istiyor.

Devamı için tıklayınız »

Mizahçılardan Münir Özkul'a selam

Uluslararası Mizah Festivali ustalara saygı kapsamında, Leman, Penguen, Uykusuz mizah dergileri okuyucular ve mizahçılar Münir Özkul'u selamladılar.

Devamı için tıklayınız »