pages_start

"Sezgin Tanrıkulu" konulu haberler

İşte Türkiye'nin utanç haritası: 81 ilin cinsel şiddet tablosu açıklandı

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Türkiye'nin tecavüz, çocuk istismarı ve taciz suçları" haritasını açıkladı.

Devamı için tıklayınız »

'Kullanılan gaz ve su kaç para?'

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde polis şiddetini, İstanbul ulaşımının kapatılmasını ve kullanılan gazla suyun fiyatını sordu.

Devamı için tıklayınız »

Bir ayda 232 kişi gözaltına alındı

2013 yılının Ocak ayında de demokratik hak talepli gösterilerde tolam 232 kişi gözaltına alındı. Bunlar arasında Patriotları protesto eylemleri, parasız eğitim talepli eylemler, devlet ve hükümet

Devamı için tıklayınız »

CHP'den İçişleri Bakanı'na Grup Yorum sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e, 27 kişiyle birlikte gözaltına alınan Grup Yorum üyesi Selma Altın'a yapılan işkenceyi sordu.

Devamı için tıklayınız »

'Şanlıurfa hükümetin ikinci Uludere Vakasıdır'

Şanlıurfa'daki olayın, hükümetin ikinci Uludere vakası olduğunu isöyleyen Tanrıkulu, ''Yurttaşlarımız artık normal bir ölüm yaşamıyorlar. Demokrasilerde bu tablo bile Bakan için istifa nedenidir'' dedi.

Devamı için tıklayınız »

'Bakan Dinçer istifa etmeyi düşünüyor musunuz?'

Öğretmenlerin çalışma koşulları ve maaşını Meclis'e taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e, “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?" diye sordu.

Devamı için tıklayınız »

CHP'de Tanrıkulu'nun 'Kürt Raporu'nu yırttılar

CHP'de 'Hakikatler Komisyonu' önerisinin 'İmralı ağzıyla konuşuyoruz' gerekçesiyle eleştirildiği PM toplantısında, Sezgin Tanrıkulu'nun hazırladığı 'Kürt Raporu'nun ilk sayfası yırtıldı.

Devamı için tıklayınız »

Tanrıkulu 'Barış' dedi, CHP 'Dikkate almayın' dedi

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun, herkesi barışın dilini konuşmaya çağırdığı açıklaması Genel Merkez tarafından 'iptal edildi'. Veto" nedeninin, açıklamadaki "50 bine varan can kaybı" ve "savaş ortamı içine

Devamı için tıklayınız »

KCK davası Kürtçe ısrarıyla sürüyor

KCK davasında, Kürt siyasetçilerin yoklamaya yine Kürtçe cevap verdi. Avukatların Kürtçe savunmaya ilişkin itirazlarını hazırlama talebi üzerine, dava 8 Kasım'a ertelendi.

Devamı için tıklayınız »

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir çetedir"

Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu Emekli Koramiral Atilla Kıyat'ın geçtiğimiz hafta yaptığı, "Faili meçhuller devlet politikasıydı" yönündeki açıklamaları Emek Dünyası'na değerlendirdi.

Devamı için tıklayınız »

Diyarbakır heyetinin Ankara teması gergin başladı

Ankara'ya giden Diyarbakır heyetinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme gergin başladı. Diyarbakır Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu'nun, "Paket açıklayacaktınız ne oldu? Hep ekonomik ağırlıklı ifade

Devamı için tıklayınız »

Diyarbakır Barosu: Kanlı bir Kürt göçü yaşanabilir

Diyarbakır Barosu Başkanı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye'nin birçok ilinde Kürtlere ve DTP'ye yönelik saldırı ve linç girişimleri sonucunda batıdan doğuya doğru kanlı bir Kürt göçünün yaşanabileceğini söyledi.

Devamı için tıklayınız »