pages_start

"yolsuzluk" konulu haberler

Emekçiler yolsuzluklara karşı yürüdü

İzmir’de KESK, DİSK ve TMMOB’un yolsuzluklara karşı düzenlediği eyleme katılan 10 bin dolayında işçi ve emekçi, “Hükümet istifa” dedi.

Devamı için tıklayınız »

En çok polisler ve siyasiler rüşvet yiyor

86 ülkeden 90 bini aşkın kişi arasında yapılan yolsuzluk araştırmasına göre her 4 kişiden 1'i rüşvet veriyor. En çok polis ve siyasi partiler rüşvet yiyor. Türkiye

Devamı için tıklayınız »

Şeker fabrikasında yolsuzluk

Kayseri Şeker Fabrikası'nı inceleyen MASAK ve Emniyet uzmanları 70, Sanayi Bakanlığı ise 132 milyon liralık yolsuzluk saptadığı bildirildi. Öte yandan gözaltına alınanların sayısı 43'e yükseldi.

Devamı için tıklayınız »

Yolsuzluğun faturasını yoksullar ödüyor

Uluslararası Şeffaflık Örgütü'ne göre, yolsuzluğun en yaygın olduğu ülkeler savaşların yaşandığı ülkeler ve yolsuzluğun faturasını en fazla yoksullar ödüyor.

Devamı için tıklayınız »

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı gözaltında!

Spor Toto Süper Lig'in son şampiyonu Bursaspor'un Başkanı İbrahim Yazıcı ihalelere fesat karıştırıldığı yönündeki iddialar üzerine gözaltına alındı.

Devamı için tıklayınız »

Bingöl'de hayalet oylar

Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) Anayasa referandum seçimlerinde Bingöl'de usulsüzlük olduğu iddiasıyla basın açıklaması yaptı.

Devamı için tıklayınız »

Ankara Emniyet Müdürü Özdemir tutuklandı

"Yolsuzluk" ve "İhaleye fesat karıştırmak" ile suçlanan ve hakkında yakalama emri çıkarılan Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir tutuklandı.

Devamı için tıklayınız »

Savcılık "Deniz Feneri" için harekete geçiyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Deniz Feneri e.V davası ile ilgili olarak Almanya'dan dosya talep ediyor.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Deniz Feneri e.V davası ile ilgili olarak Almanya'dan dosya istenmesi

Devamı için tıklayınız »

Unakıtan yolsuzluk yapmadan duramıyor

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın adı yine yolsuzluk iddialarına karıştı. Her türlü kazancı mübah gören anlayışıyla herkesi şaşkına çeviren Unakıtan, bu kez de TEKEL'e kiralanmak istenen makinaları

Devamı için tıklayınız »